- پایگاه خبری تحلیلی اعتدال آذربایجان ( نسخه جدید اعتدال پرس) - http://etedalpres.ir -

مراحل اورژانسی نجات گوشی در آب افتاده

برخی ازافراد بلافاصله بعد از این اتفاق به سراغ سشوار می روند و سعی می کنند با کمک این وسیله گرمایشی تلفن همراه خود را خشک کنند اما ممکن است گرمای سشوار به تلفن همراه آنان آسیب وارد کند.

به گزارش اعتدال پرسبه نقل از فانوس‌نیوز، گاهی اتفاق می افتد که گوشی همراه شما در آب یا مایعات می افتد. در این صورت برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به گوشی خود باید راهکار مناسبی را انجام دهید.

برخی ازافراد بلافاصله بعد از این اتفاق به سراغ سشوار می روند و سعی می کنند با کمک این وسیله گرمایشی گوشی خود را خشک کنند اما این درحالی است که ممکن است گرمای سشوار به تلفن همراه آنان آسیب وارد کند.

در این اینجا ما به ۶ مرحله برای جلوگیری از آسیب دیدگی تلفن همراهی که در داخل آب افتاده اشاره می کنیم که بسیار موثر است:

۱- قبل از اینکه هیچ کدام از دکمه ها حتی دکمه خاموش و روشن گوشی خود را فشار دهید، باطری را از داخل گوشی خارج کنید.

۲- اگر گوشی شما در آب کثیف یا صابونی و … افتاده است، تلفن همراه خود را پس از خارج کردن باطری با آب مقطر یا آب معدنی بشویید زیرا آب مقطر هیچ ضرری برای گوشی ندارد ولی مواد شوینده می تواند به گوشی شما آسیب وارد کند.

۳- کیسه فریزی که قابلیت نفوذ هوا در آن وجود ندارد را تهیه کنید و داخل آن به مقدار دو مشت دانه برنج بریزید زیرا برنج رطوبت را به خود جذب می کند.

۴- گوشی را در کیسه فریزر بگذارید و محکم در آن را ببنید. دقت کنید هیچ گونه هوایی داخل کیسه فریزر باقی نماند.

۵- گوشی خود را ۲۴ ساعت داخل گیسه فریز در بسته نگهداری کنید.

۶- حال پس از ۲۴ ساعت می توانید گوشی خود را از کیسه فریز بیرون بیاورید و باطری را دوباره داخل آن گذاشته و تلفن همراه خود را روشن کنید.