- پایگاه خبری تحلیلی اعتدال آذربایجان ( نسخه جدید اعتدال پرس) - http://etedalpres.ir -

بیگی: بود و نبود شورای شهر تبریز فرقی ندارد!

بیگی

به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس)، احمد علیرضا بیگی ضمن با اشاره به سفر هیئت حقیقت یاب چهار نفره کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی به تبریز اظهار داشت: قوه مقننه در کنار قوه قضائیه شورای حل اختلاف تشکیل داده و قانونگذار برخی اختیارات و یکسری تنبیه را مانند تعلیق، لغو عضویت و برکناری به آن داده است.

وی با بیان اینکه مواردی مثل شورای شهر تبریز بازتاب اجتماعی زیادی داشته و باعث عدم اعتماد مردم می شود، افزود: شورای حل اختلاف باید در این مورد وارد می شد زیرا موارد این چنینی در شهرهای دیگری نیز وجود داشته و این شورا می تواند در این خصوص تصمیم بگیرد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تردید و نحوه برخورد مدیریت سیاسی استان با موضوع و انتخاب جایگزین برای افراد دستگیر شده شورا و سپس کنار گذاشتن دوباره اعضای علی البدل باعث اعتمادسوزی بیشتر شد.

وی ادامه داد: تبریز و آذربایجان مهد تمدن و تاریخ است و رویکردهای این چنینی موجب فرصت سوزی رویدادهایی چون تبریز ???? می شود و باید گفت که مدیریت سیاسی منفعل بر استان حاکم است.

بیگی به روند بروز این شرایط در شورای شهر اشاره و تصریح کرد: اتفاقات یک شبه به وجود نمی آیند، با شهردار تبریز شش هزار نفر به پیکره شهرداری تزریق شده اند و با این موضوع نیز موافقت شده که در نتیجه کلانشهری بنام تبریز را این چنین در آتش بی مسئولیتی می سوزاند و باعث بی اعتمادی می شود.

وی در ادامه گفت: سه سال از بروز تخلفات در شورا و شهرداری تبریز می گذرد و این زخم بزرگ و عفونی شده و این در حالی است که بودجه های سالانه شهرداری بعد از تصویب به فرمانداری ارجاع داده شده تا آنها را تائید و تصویب کنند و همین موارد کافی است تا بنده در مورد اظهارات دوستان در این زمینه قانع نشوم و موضوع را از طریق هیئت حقیقت یاب پیگیری کنم.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: وقتی پاسخ این سئوالات را بررسی می کنیم که آیا شورای شهر تبریز کارکردی داشته یا به وظایف اصلی خود عمل می کند یا آیا وقتی عضوی دستگیر شده، پول تخلف را به صندوق دادگستری واریز کرده، در می یابیم که بود و نبود شورای شهر تبریز فرقی ندارد.

وی با طرح این سئوالات که چرا کسانی شورایی ضعیف می خواهند و انگیزه های تضعیف شورای شهر چیست، ادامه داد: مدیریت سیاسی منفعل در استان حاکم است و هیئت کمیسیون شوراها برای بررسی تخلفات به تبریز سفر کرده و به زودی وزیر کشور نیز در این کمیسیون حاضر خواهد شد که امیدوارم جوابگوی اقدامات صورت گرفته باشد زیرا فرافکنی فایده ای ندارد.

پروژه آزادراه تبریز- بازرگان عملیاتی نشده است

بیگی به وضعیت پروژه آزادراه تبریز- بازرگان نیز اشاره و اظهار کرد: متاسفانه در این مورد و موارد مشابه شعارهای پوچ و توخالی داده می شود که امکان اجرا ندارند و این در حالی است که انواع و اقسام امتیازات به طرف خارجی داده شده اما اجرای پروژه در پیج و خم بوروکراسی گیر کرده است.

وی همچنین خاطر نشان کرد: وضعیت کارخانه ماشین سازی و آزادراه تبریز- بازرگان در وزارت اقتصاد و دارایی معطل مانده که در این باره با وزیر اقتصاد تعامل و پیگیری هایی صورت گرفته زیرا واگذاری و خصوصی سازی ماشین سازی در هاله ای از ابهام مانده و آزادراه تبریز- بازرگان نیز با وجود مصوبه هیئت دولت، کلنگ زنی شده اما اجرایی نشده است که باید پرسید چرا مجوزهای لازم داده نمی شود.

پروژه بزرگراه سهند – تبریز نیاز به همت بیشتری دارد

پروژه بزرگراه سهند – تبریز نیز یکی دیگر از موضوعات مورد اشاره بیگی بود که در این خصوص گفت: ?? ماه از سفر رئیس جمهور گذشته و تغییر در پیمانکار این پروژه نیز یکسال طول کشیده است که در جلسه اخیر برنامه ریزی معاون رئیس جمهور را مجاب به اجرای این طرح کردیم

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به انتشار برخی آمارها در خصوص نرخ ییکاری آذربایجان شرقی و مقایسه آن با سایر نقاط کشور از سوی نماینده استانی دولت تصریح کرد: متاسفانه باید گفت که مسئولان استان نرخ بیکاری را اشتباه اطلاع رسانی می کنند.