- پایگاه خبری تحلیلی اعتدال آذربایجان ( نسخه جدید اعتدال پرس) - http://etedalpres.ir -

صدور حکم انتصاب نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز از سوی مقام معظم رهبری+متن حکم

با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی حجت‌الاسلام سیّد محمّدعلی آل‌هاشم به‌عنوان نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام‌جمعه تبریز منصوب شدند.

به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس)، در پی درخواست کناره‌گیری جناب حجه‌الاسلام والمسلمین آقای مجتهد شبستری از امامت جمعه تبریز پس از سالها خدمات مجاهدت‌آمیز، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی، حجت‌الاسلام سیّد محمّدعلی آل‌هاشم را به‌عنوان نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام‌جمعه تبریز منصوب کردند.
متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حجت‌الاسلام آقای حاج سیّد محمّدعلی آل‌هاشم دامت‌افاضاته
اکنون که جناب حجه‌الاسلام والمسلمین آقای مجتهد شبستری پس از سالها خدمات مجاهدت‌آمیز در جایگاه با عظمت امامت جمعه در شهر قهرمان تبریز، از ادامه‌ی این تلاش مکرّم معذور گشته و درخواست کناره‌گیری کرده‌اند، جنابعالی را که خود فرزند آن شهر عزیز و دارای سابقه‌ی خدمت موفق در مسئولیتهای دیگر بوده و از شایستگی لازم برخوردار میباشید به نمایندگی خود در آن استان و امامت جمعه‌ی تبریز منصوب میکنم. از جنابعالی انتظار میرود که با سلوک صمیمانه و تلاش خردمندانه با آن مردم مؤمن و پر انگیزه و شجاع که گامهای بلندشان در مجاهدتهای بزرگ در همه‌ی دورانها، کم‌نظیر است بویژه با قشر جوان انقلابی و پر شور، جایگاه معتبر امامت جمعه را بیش از پیش در خدمت پیشرفتهای فکری و عملی انقلاب قرار دهید. تأکید بر وحدت کلمه‌ی عموم مردم، ارتباط مستحکم با روحانیت معظم و علمای اعلام، رابطه‌ی صمیمی با دانشگاهیان و فرزانگان، گسترش خدمات فرهنگی با کمک جوانان و مجموعه‌های مؤمن و انقلابی، و همدلی با ایثارگران و همدردی با ضعیفان، نیز همواره باید مدّنظر باشد. توفیقات جنابعالی را از خداوند متعال مسألت مینمایم.

سیّدعلی خامنه‌ای
۱۰/ خرداد ماه/ ۱۳۹۶

نتیجه تصویری برای آل هاشم

گفتنی است هفته پیش حجه‌الاسلام والمسلمین مجتهد شبستری با قرائت آخرین نماز جمعه خود در تبریز با مردم استان وداع و خبر از جانشینی حجت‌الاسلام سیّد محمّدعلی آل‌هاشم بجای خود داده بود.
نگاهی به زندگینامه امام جمعه جدید تبریز

حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید محمّدعلی آل­ هاشم، فرزند آیت الله سید محمّد تقی آل هاشم از روحانیان و سادات بنام کهن شهر تبریز است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی وی از یادگاران دفاع مقدس است که سالها در مناطق عملیاتی نبرد حق علیه باطل  از میهن اسلامی دفاع کرده است.  آشنایی نزدیک وی با رزمندگان و یادگاران دفاع مقدس، ازجمله ویژگی­هایی است که از روحیه­  جهادی و ایثارگر این عالم جهادگر  نشأت می ­گیرد.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم  یار و یاور همیشگی نیروهای مسلّح بوده و آخرین مسؤولیت وی هم، نمایندگی ولی فقیه و رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این حوزه  بود.
وی در سال ۱۳۸۸ با حکم مقام معظم رهبری به سمت رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش منصوب و در طول این مدت، ۳ بار موفق به کسب مقام نخست در بین سازمانهای عقیدتی سیاسی نیروهای مسلّح شد.
دکتر سید محمّدعلی آل هاشم با مدرک دکترای فقه و مبانی و سطح ۴ حوزه که معادل اجتهاد است با حضور علمی خود در دانشگاه­های مختلف، خوش درخشیده و تجربیّات علمی خود را در اختیار دانشجویان و نسل جوان انقلاب گذاشته است.
این چهره انقلابی و علمی، ۱۴ سال از درس خارج فقه مقام معظم رهبری بهره برده است.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم عضو میز آذربایجان در دبیرخانه­ مجمع تشخیص مصلحت نظام است  و به ولایتمداری ، مردمی بودن و ساده زیستی، شهرت دارد.
این روحانی ۵۵ ساله  بعد از آیت الله شهید قاضی طباطبایی، آیت الله شهید مدنی، آیت الله مشکینی، آیت الله ملکوتی و آیت الله مجتهد شبستری، ششمین نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز خواهد بود.
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم از این هفته نماز جمعه تبریز را در شهر دیانت و فقاهت اقامه خواهد کرد.