- پایگاه خبری تحلیلی اعتدال آذربایجان ( نسخه جدید اعتدال پرس) - http://etedalpres.ir -

برکناری “دانشجو” از ریاست دانشگاه آزاد از شایعه تا واقعیت

یک منبع آگاه نزدیک به هیئت امنای دانشگاه آزاد از تلاش برای عزل فرهاد دانشجو رئیس این دانشگاه و سرپرستی حمید میرزاده بر آن خبر داد.

به گزارش اعتدال پرس، یک منبع نزدیک به هیئت امنای دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با فارس، با اعلام این خبر گفت: طی روزهای گذشته شش نفر از اعضای هیئت امنای دانشگاه آزاد با تهیه صورتجلسه‌ای، فرهاد دانشجو را از ریاست دانشگاه آزاد عزل و حمید میرزاده عضو هیئت امنای این دانشگاه را به سرپرستی آن منصوب کردند.

در بخشی از این صورتجلسه آمده است: از زحمات علمی و مدیریتی دکتر فرهاد دانشجو در مدت ریاست بر دانشگاه آزاد تقدیر می‌شود اما با توجه به روی کار آمدن دولت جدید و وضعیت سیاسی جدید کشور و هماهنگی‌های بیشتر نیاز به تغییر و تحول در مدیریت این دانشگاه است.

به گفته این منبع آگاه در پایین صورتجلسه مذکور محل امضای آیت‌الله هاشمی رفسنجانی،‌ حجت‌الاسلام حسن خمینی، جعفر توفیقی سرپرست وزارت علوم، حمید میرزاده عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد، قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و احمد صمدی یزدی عضو دیگر هیئت امنای این دانشگاه مشاهده می شود.

تاکنون توفیقی، میرزاده و صمدی یزدی صورتجلسه را امضا کرده‌اند این صورتجلسه به دفتر سید حسن خمینی، هاشمی و قاضی‌زاده رفته است چنانچه این شش نفر این صورتجلسه را امضا کنند، دو سوم رای هیئت امنا جمع خواهد شد و در نتیجه عزل صورت می‌پذیرد.

قرار است در اولین جلسه صورتجلسه مذکور به هیئت امنا ارائه شود.

واکنش یک عضو هیئت امنا به عزل دانشجو: دعوت‌نامه‌ای از هیئت امنای دانشگاه آزاد به دست ما نرسیده؛ خبر عزل دانشجو یا صحت ندارد و یا غیرقانونی است

واکنش محمدیان به عزل دانشجو

حجت‌الاسلام محمدیان عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد تاکید کرد: خبر تصیمم هیئت امنا به عزل فرهاد دانشجو توسط برخی اعضای هیئت امنا یا صحت ندارد و یا اینکه روند غیرقانونی برای آن طی شده است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم درباره تصمیم هیئت امنای دانشگاه آزاد برای عزل فرهاد دانشجو از ریاست این دانشگاه گفت: دعوت‌نامه‌ای برای تشکیل جلسه هیئت امنا در این زمینه به دست ما نرسیده است و تصمیم هیئت‌امنا به این کار صحت ندارد.

وی تاکید کرد: یا خبر تصمیم به عزل فرهاد دانشجو صحت ندارد و یا اینکه اگر چنین تصمیمی توسط جمعی گرفته شده باشد، روند غیرقانونی برای آن طی شده و قانونی نبوده است.

پاسخ هیئت امنای دانشگاه آزاد به خبر عزل دانشجو

یک عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، به برخی اخبار منتشر شده در خصوص عزل فرهاد دانشجو پاسخ داد.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از مهر، برخی رسانه ها اعلام کردند که عده ای از اعضای هیأت امنا با تصویب صورتجلسه ای، فرهاد دانشجو را از سمت ریاست بر این دانشگاه عزل کرده اند.

در عین حال، حمید میرزاده – عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، امروز در گفتگو با مهر، تنها به بیان یک جمله بسنده کرد و گفت: ” ما چنین نامه ای نفرستادیم”.

به گزارش مهر، بر اساس بخشهایی از اساسنامه دانشگاه آزاد که به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است، هیأت امنا می تواند رئیس دانشگاه آزاد را عزل کند.