- پایگاه خبری تحلیلی اعتدال آذربایجان ( نسخه جدید اعتدال پرس) - http://etedalpres.ir -

استاندار: رونق ترانزیتی ارس، رشد اقتصادی کشور را به دنبال دارد

استاندار آذربایجان شرقی در دیدار با اعضای هیات اقتصادی بازدید کننده از منطقه آزاد ارس، با اشاره به توانمندی های صادراتی ارس، گفت: رونق ترانزیتی منطقه آزاد ارس توسعه اقتصادی کشور را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس)، مجید خدابخش در این دیدار عنوان کرد: منطقه آزاد ارس اقتصادی ترین و صنعتی ترین منطقه آزاد ایران است و هیات اقتصادی نیز از نزدیک با ظرفیت های این منطقه آشنا خواهد شد.

وی با اشاره به توانمندی های صادراتی ارس از جمله مجتمع های گلخانه ای و شرکت های تولیدی برندهای مشهور، تصریح کرد: توسعه ترانزیتی منطقه آزاد ارس از مسیرهای ریلی، هوایی و زمینی علاوه بر اینکه جایگاه سابق جلفا را به این منطقه برمی گرداند، به نفع اقتصاد کشور است و باعث توسعه اقتصادی ایران می شود.

گفتنی است، اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و مسئولان ارشد حوزه اقتصاد از امروز به مدت ۳ روز در منطقه آزاد ارس حضور خواهند داشت.

بازدید از توانمندی های منطقه آزاد ارس و بررسی مشکلات موجود در مسیر رونق اقتصادی ارس از جمله مشکلات گمرکی، مالیاتی، بانکی و ارزی سرمایه گذاران و توسعه جغرافیایی منطقه آزاد ارس از اهداف سفر این هیئت به ارس است.