- پایگاه خبری تحلیلی اعتدال آذربایجان ( نسخه جدید اعتدال پرس) - http://etedalpres.ir -

اعلام آمادگی ۴ سرمایه گذار خارجی برای فاینانس احداث خط آهن جلفا-اصلاندوز/ بروزرسانی اطلاعات مالی طرح برای قرارداد نهایی

 

استاندار آذربایجان شرقی از اعلام آمادگی ۴ شرکت سرمایه گذاری خارجی برای فاینانس طرح احداث خط آهن جلفا-اصلاندوز خبر داد.

خدابخش در گفتگو با خبرنگار اعتدال پرس، درباره آخرین روند طرح احداث خط آهن جلفا-اصلاندوز و نتایج جلسات اخیر درخصوص جذب منابع مالی و مذاکره با فاینانسرهای متقاضی اجرای این طرح بزرگ، از استقبال خوب سرمایه گذاران خارجی از اجرای این طرح خبر داد و گفت: برای عقد قرار داد نهایی نیاز به بروزرسانی اطلاعات مالی این طرح می باشد.

وی افزود: بر اساس طرح مطالعاتی طرح مذکور که در سال ۹۵ تهیه شده است، برای احداث این قطعه ریلی حدود ۶۰۰ میلیون یورو اعتبار پیش بینی شده بود که باتوجه به نوسانات مالی سالهای اخیر، این ارقام باید بر اساس اطلاعات سال ۹۷ بروزرسانی شود.

استاندار گفت: به مدیرعامل منطقه آزاد ارس ماموریت داده ایم سریعا این اطلاعات مالی را بروزرسانی و ارائه کنند تا پیگیری های لازم و مذاکرات نهایی با فاینانسرها انجام شود.

خدابخش با اشاره به آعلام امادگی ۴ شرکت سرمایه گذاری خارجی از ژاپن، چین، ترکیه و آذربایجان جهت مشارکت در تامین مالی این پروژه بزرگ به صورت فاینانس،  افزود: با توجه به سودآوری بالای طرح، متقاضیان زیادی برای مشارکت در اجرای آن وجود دارد و در صورت تکمیل اطلاعات لازم، قطعا در جذب فاینانسر برای این طرح بسیار بزرگ و ارزشمند مشکلی نخواهیم داشت.