- پایگاه خبری تحلیلی اعتدال آذربایجان ( نسخه جدید اعتدال پرس) - http://etedalpres.ir -

نشست پرحاشیه نریمان با اصحاب رسانه در تبریز

محسن نریمان مدیرعامل منطقه آزاد ارس که این روزها تحت انتقاد شدید افکارعمومی و رسانه ها برای پاسخگویی در برابر عملکرد خود و برخی اتفاقات مسئله ساز پیرامون مدیریت وی و نابسامانی های حاکم بر منطقه از جمله رکود شدید ارس و غیرفعال شدن بازار جلفا است، نشست خبری با حضور جمعی از منتخبان رسانه های استان در تبریز برگزار کرد.

وی در این نشست ضمن ارائه آمار فعالیتهای مهم ارس طی یکسال اخیر پاسخگوی سوالات تنی چند از خبرنگران حاضر شد که حواشی مهم این نشست در پی می آید:

? جلسه با نیم ساعت تاخیر شروع شد و در فرصت کمتر از ۲ ساعت در نظر گرفته شده، هر خبرنگار فقط حق یک سوال داشت که سردبیر اعتدال پرس در اعتراض به این وضعیت از پرسیدن سوال امتناع نموده و درخواست برگزاری یک نشست تخصصی و فرصت کافی برای طرح بیش از ۳۰ سوال تهیه شده که بخشی از آنها توسط ارس وندان و مخاطبان اعتدال پرس ارسال شده بود، کرد که با اصرار برخی حاضران، عناوین سوالات بصورت تیتر وار روخوانی شد که با واکنش تند برخی عوامل منطقه همراه شده و برای دقایقی جلسه به تشنج کشیده شد.

?برخی عناوین سوالات تهیه شده که فرصت طرح همه آنها فراهم نشد، اینها بودند:

دیگر حواشی جالب این نشست :

?حضور چشمگیر مدیران و اعضای هیئت مدیره در کنار نریمان و ارائه اطلاعات لحظه ای مکرر به وی که البته اغلب موجب بهم خوردن تمرکز وی می شد!

?واکنش شدید نریمان به سؤال مکرر خبرنگاران به شائبه بازنشستگی وی و انکار محتوای نامه دیوان محاسبات مبنی بر منع فعالیت وی در ارس/ دیوان اشتباه می کرد و بنده ۲۴ سال فقط سایقه دارم!

?انتقاد یکی از خبرنگاران از اینکه چرا حضور شما در ارس انتظارات را برآورده نکرد و وجهه ملی شما چه ارمغانی برای ارس به همراه داشت!

?واکنش جالب نریمان به انتقاد خبرنگاری درباره‌ انتصابش که مدیری غیر بومی در منطقه آزاد ارس محسوب می‌شود:
?همانطورکه برای تیم تراکتورسازی از انگلیس بازیکن میارین برای ارس هم باید مدیرغیربومی آورد تا قوی شود!
?من بر اساس شایسته سالاری انتخاب شده ام و بهترین تیم را تشکیل داده ام
?اعتقادی به این بحث های بومی و غیربومی در منطقه آزاد ارس ندارم از نظر من همه مردم آذربایجان، بومی محسوب می شوند!

یکی از خبرنگاران پرسید حسن نژاد اوایل سال گفته بود ارس در باتلاق مشکلات گرفتار هست انشاالله با تدبیر مدیر جدید شاهد کاهش باتلاق ها و گرفتاری خواهیم بود که نریمان در جواب این خبرنگار گفت: من باتلاقی در ارس ندیدم. (با این حساب آیا حذف عرب باغی یک تسویه حساب و خصومت شخصی بود یا مدیریتی !!!!)

بخش دیگری از سخنان مهم نریمان :

?احداث فرودگاه در ارس توجیه اقتصادی دارد چراکه در بحث لجستیکی منطقه نیز تاثیر دارد و برای رونق گردشگری و افزایش صادرات کشاورزی ضروری است/ الان در مرحله ارائه به کمیته فضایی کشور است و باتوجه به نواقصات طرح مطالعه شده، مشاور طرح را برای بررسی مجدد فراخواندم

?مرخصی یک ماهه خودروهای پلاک ارس، حق قانونی است ولی بر خلاف سایر مناطق آزاد، متاسفانه پلیس راهور در استان مجوز نمی دهد

?لزومی به برگزاری نشست تخصصی شفاف سازی عملکرد ارس با اساتید و صاحبنظران نمی بینم!

?در بسیاری از شاخصها برتر هستیم و عملکرد بهتری نسبت به سال قبل داشتیم
?امسال تنها چند مورد معدود قاچاق در منطقه ارس کشف شده
?برخی تصمیمات خارج از مجموعه مناطق آزاد گرفته می‌شوند و دارای ابعاد کشوری یا استانی است که ناگزیریم تابع این بخشنامه‌ها و مصوبات باشیم.

?شاسفند در پاسخ یه این سوال که شما چند پست در منطقه دارید: بنده دیگه قائم مقام نیستم و فقط معاون اقتصادی و عضو هیئت مدیره ام.

نریمان در پاسخ به گلایه پایان جلسه بابک محمدزاده مدیر اعتدال پرس: ادعای درخواست پست و سهم خواهی شما از خود را قویا تکذیب می کنم و هرکس گفته، کار درستی نبوده/ اطرافیان من حق ندارن با منتقدان برخورد غلط کنند.

??در انتهای برنامه و حین توزیع پاکت های بزرگ حاوی کارت هدیه به خبرنگاران، بنده از دریافت آن امتناع نمودم چراکه این نوع هدایا موجب خدشه به حرمت قلم شده و استقلال خبرنگاران را به چالش می کشد.