- پایگاه خبری تحلیلی اعتدال آذربایجان ( نسخه جدید اعتدال پرس) - https://etedalpres.ir -

استعفای معاون برنامه‌ریزی وزیر نفت

بیژن زنگنه پس از قبول استعفای منصور معظمی، معاون برنامه‌ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت، با صدور حکمی محمدمهدی رحمتی را در این سمت منصوب کرد.

به گزارش اعتدال پرس(اعتدال آذربایجان) به نقل از فارس، بیژن زنگنه پس قبول استعفای منصور معظمی معاون برنامه‌ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت، با صدور حکمی محمد مهدی رحمتی را به عنوان معاون جدید خود در امور برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری منصوب کرد.

معظمی از یک ماه پیش استعفای خود را تقدیم زنگنه کرده بود که ظاهرا امروز این استعفا مورد قبول زنگنه قرار گرفته است. معظمی بیشتر با وجهه کارشناسی در صنعت نفت شناخته می‌شد و پس از استعفا از سمت مهم معاونت برنامه ریزی به تدریس در دانشگاه ادامه خواهد داد.

بر این اساس از ماه‌ها پیش اخباری درباره اختلاف نظر جدی زنگنه با معاون خود در راهروهای وزارت نفت شنیده می‌شد و معظمی پیش از این هم برای خروج از وزارت نفت تلاش کرده بود.

از سوی دیگر محمد مهدی رحمتی که در حال حاضر رئیس هیئت مدیره شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت است و پیش از این معاونت نظارت راهبردی در معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور را بر عهده داشته است.

از رحمتی که یکی از مدیران نزدیک به زنگنه یاد می‌شود به عنوان طراح بند ق تبصره ۲ قانون بودجه ۹۳ و ماده ۱۵ قانون اصلاح مقررات مالی دولت یاد می‌شود. این بند قانونی مجوزهای ویژه‌ای را به وزارت نفت برای سرمایه‌گذاری تا سقف ۱۰۰ میلیارد دلار در بهینه‌سازی مصرف سوخت اعطا می‌کند.

به گزارش فارس، به نقل از روابط عمومی وزارت نفت، در متن حکم وزیر نفت خطاب به محمد مهدی رحمتی آمده است: «با عنایت به تعهد، کاردانی و سوابق درازمدت جنابعالی در امور برنامه ریزی نفت و انرژی، بدین‌وسیله بعنوان معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارتخانه منصوب می شوید.

انتظار دارد که در این مسئولیت با بهره گیری از تمام ظرفیت خود و همکاران محترم آن معاونت در مقطع کنونی برای تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی چه در تهیه برنامه ششم و چه در کسب آمادگی‌های ضروری برای دوران پساتحریم گام‌هایی موثر بردارید.

اینجانب در همه شئون صنعت نفت و به ویژه در آن معاونت بر جوانگرایی و شایسته سالاری تاکید می کنم و لذا انتظار دارم که نسبت به فراهم کردن امکان رشد و شکوفایی استعدادهای جوان و شایسته درون سازمان و بهره گیری مطلوب از ایشان در آن معاونت، به عنوان یک هدف توجه فرمایید.

از خداوند متعال برای جنابعالی سلامت و توفیق مسئلت می کنم.»

بیژن زنگنه، وزیر نفت همچنین در نامه ای جداگانه منصور معظمی را بعنوان مشاور وزیر منصوب کرد و آورده است: «با ابراز تشکر و قدردانی از زحمات و خدمات ارزشمند جنابعالی در مدت عهده داری سمت معاونت برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری، ضمن موافقت با استعفای شما، بدینوسیله به عنوان مشاور وزیر منصوب می شوید.

از خداوند متعال برای آن جناب سلامت و موفقیت آرزو کرده و اطمینان دارد که در آینده نزدیک نیز صنعت نفت کماکان از خدمات جنابعالی بهره مند خواهد شد.»