مرگ تلخ ۵ نفر در سقوط یک پراید به دره در جاده مرند-جلفا / جاده مرند، رکوددار آمار تلفات جاده‌ای استان در ۴ماهه امسال شد

محور مرند-جلفا بازهم شاهد حادثه ای بسیار تلخ شد و بر اثر یک سانحه، ۵ سرنشین  یک خودروی پراید کشته شدند که متاسفانه با آمار امروز، این حوزه بیشترین آمار تلفات حادثه جاده‌ای در استان را به خود اختصاص داد. به گزارش اعتدال پرس، یک دستگاه خودرو سواری پراید که از جلفا به مرند در حرکت بود ساعت ۶ بامداد امروز در […]

محور مرند-جلفا بازهم شاهد حادثه ای بسیار تلخ شد و بر اثر یک سانحه، ۵ سرنشین  یک خودروی پراید کشته شدند که متاسفانه با آمار امروز، این حوزه بیشترین آمار تلفات حادثه جاده‌ای در استان را به خود اختصاص داد.

به گزارش اعتدال پرس، یک دستگاه خودرو سواری پراید که از جلفا به مرند در حرکت بود ساعت ۶ بامداد امروز در ۱۲ کیلومتری جلفا ـ مرند نرسیده به سه راهی زنوز به علت خواب آلودگی و عدم توجه راننده و رعایت قوانین رانندگی به دره سقوط کرد که در این حادثه سه نفر زن و یک نفر نفر مرد همراه با راننده به علت شدت جراحت در دم جان باختند.

رئیس پلیس راه آذر‌بایجان‌شرقی از کشته و مجروح شدن ۱۳۳ نفر بر اثر تصادفات جاده‌ای در شهرستان مرند در چهار ماهه امسال خبر داد و گفت: ۲۳ نفر در این مدت بر اثر تصادفات رانندگی کشته شده‌اند.

حسن فرجی امروز با اشاره به پرتردد بودن محورهای مرند ـ جلفا و مرند ـ خوی و قرار گرفتن در مسیر ترانزیت اورپا و آسیا و عزیمت مسافران و گردشگران‌ داخلی و خارجی و همجوار بودن با منطقه آزاد تجاری ارس اظهار کرد: متاسفانه در چهار ماهه امسال شهرستان مرند از نظر تلفات حادثه جاده‌ای بیشترین آمار در سطح استان با بیش از ۱۳۳ نفر کشته و مصدوم بوده که از این تعداد ۲۳ نفر منجر به فوت و ۱۱۰ نفر نیز مصدوم شده‌اند.

وی افزود: بیشتر مصدومان به علت کمبود امکانات در بیمارستان مرند و اعزام به استان در بین راه و یا در محل بستری منجر به فوت شده‌اند.

رئیس پلیس راه استان آذربایجان‌شرقی خواستار ایمن‌سازی و تجهیز امکانات بین جاده‌ای در این محورها شد.

وی با اشاره به آغاز دور دوم سفرهای تعطیلات تابستان بعد از ماه مبارک رمضان ضمن توصیه بر لزوم رعایت سرعت مطمئنه توسط رانندگان تاکید کرد و گفت: پراید خودرو مناسبی برای سفرهای برون‌شهری و استاندارد جاده‌ای نبوده و بیشتر تصادفات منجر به فوت می‌شود.

وی تصریح کرد: استفاده از کمربند ایمنی میزان تلفات را در سوانح رانندگی کاهش می‌دهد.‌

انتهای خبر