مشاور جوان استاندار اردبیل عنوان کرد: انتقاد از حذف مشاوران جوان از ساختار سازمانی استانداری‌ها

مشاور جوان استاندار اردبیل با انتقاد از حذف مشاوران جوان از ساختار سازمانی استانداری‌ها گفت: خوب است مسئولان اجازه دهند خود جوانان در ساخت امروز برای فردا سهیم باشند و سلیقه جوانان امروز نیز لحاظ شود. به گزارش اعتدال پرس، آرش بیگ‌پور اظهار کرد: استقبال و استقرار دولت‌ها به ویژه دولت تدبیر و امید برای کشور […]

مشاور جوان استاندار اردبیل با انتقاد از حذف مشاوران جوان از ساختار سازمانی استانداری‌ها گفت: خوب است مسئولان اجازه دهند خود جوانان در ساخت امروز برای فردا سهیم باشند و سلیقه جوانان امروز نیز لحاظ شود.

به گزارش اعتدال پرس، آرش بیگ‌پور اظهار کرد: استقبال و استقرار دولت‌ها به ویژه دولت تدبیر و امید برای کشور جوانی چون ایران را تا حد زیادی می‌توان پاسخ به مطالبات قشر جوان جامعه محسوب کرد؛ مطالباتی که اصلاح و بهبود در امور را از دولتمردان می‌طلبد.

وی یادآور شد: ارتباط نزدیک قشر جوان و مدیران برای حرکت در مسیر صحیح مطالبات مردمی بسیار حائز اهمیت و لازم است.

بیگ‌پور خاطرنشان کرد: از مزایای وجود مشاور امور جوانان این است که استانداران و مسئولان از نزدیک با قشر جوان و خلقیات جوان امروز آشنا می‌شوند و این امر موجب خواهد شد مسئولان از جو مطالبه‌گر حاکم بر فضای ذهنی جوانان دور نباشند و فراموش نکنند که در چه مسیری قرار دارند.

مشاور جوان استاندار اردبیل یادآور شد: با دقت در نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری که امسال را سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» نام نهادند، باید توجه کرد که مسئولان کشور باید بیشتر در این جهت تلاش و حرکت کنند.

خبرگزاری فارس: انتقاد از حذف مشاوران جوان از ساختار سازمانی استانداری‌ها

بیگ‌پور تصریح کرد: نقش جوانان این مرز و بوم در طول تاریخ پر افتخار جمهوری اسلامی در اقدامات و مدیریت جهادی برجسته و انکار‌ناپذیر بوده است و امروز نیز انرژی مطالبه‌گر نسل جوان خواهد توانست عزم ملی برای مدیریت جهادی را فراهم سازد که نباید از آن غافل شد.

این مسئول با انتقاد از حذف مشاوران جوان از ساختار سازمانی استانداری‌ها و عدم انتخاب مشاوران جوان از سوی برخی از استانداران تصریح کرد: آنچه امروز را به وجود آورده عملکردها و تفکرهای دیروز است و اگر امروز مسئولان در حال ساختن آینده برای جوانان هستند چه خوب است که اجازه دهند خود جوانان هم در ساخت امروز برای فردا سهیم باشند و سلیقه جوانان امروز هم در آن لحاظ شود.

مشاور جوان استاندار اردبیل افزود: وجود گروه مشاوران جوان در کنار مسئولان برای حرکت در راستای بررسی و حل مشکلات حوزه جوانان می‌تواند بسیار مفید واقع شود و این جای تامل دارد که بسیاری از استانداران مشاور امور جوانان ندارند.

بیگ‌پور وضعیت و افق پیش‌روی جوانان استان را مطلوب ارزیابی کرد و ادامه داد: اخیراً فرماندار اردبیل نیز طی حکمی اشکان شکاری را به سمت مشاور جوان فرماندار منصوب کرد که صلاح‌دید وی برای انتخاب یک مشاور جوان جای تقدیر دارد؛ به طوری که این انتصاب در توجه هر چه بیشتر مدیران شهرستانی به حوزه جوانان کمک شایانی خواهد کرد.

بیگ‌پور اضافه کرد: در حقیقت نباید منکر بود که در اثر سیاست‌های کلان اتخاذ شده در سال‌های گذشته سمن‌های جوان در حال حاضر قوت قبل را نداشته و نیاز به ترمیم دارند.

این مسئول تصریح کرد: برای ساختن از امروز باید به فکر آینده باشیم و به فعالان دانشجویی و سیاسی جوانمان به چشم معضلی که باید مهار شود ننگریم بلکه به چشم استعدادی که می‌تواند سیاست‌مدار و مدیر آینده ایران اسلامی باشد، نگاه کنیم.

این فعال دانشجویی افزود: باید جوانان کشور را اصحاب فرهنگ آینده کشور به حساب آوریم، درصدد پرورش آنها بوده و به دنبال بالا بردن سطح کیفی دانشگاه‌ها و ارتباط هر چه بیشتر صنعت و دانشگاه باشیم.

بیگ‌پور ادامه داد: باید به جوانان خود اعتماد کنیم و امیدوار باشیم و روزهای خوبی برای کشور تصور کنیم، این تفکر و تصور ماست که آینده را خواهد ساخت چرا که مدیریت خلاق جوان برای توسعه همه‌جانبه کشور لازم است و چیزی که کشور برای توسعه به آن نیازمند بوده، هدفمندی و خودباوری است.

وی تاکید کرد: در جامعه کنونی نیاز داریم سطح تفکر جامعه بارورتر شود، همگرایی را بیاموزیم و بتوانیم با هم کار کردن را عملی کنیم، از اعتماد به هم نهراسیم و اعتماد را درست پاسخ بدهیم؛ جامعه را آن‌گونه ببینیم که هست، نه آن‌گونه که دوست داریم باشد، به هم احترام بگذاریم و بیاموزیم در هر قدم هدفمان پیشرفت و توسعه کشور باشد.

 

انتهای خبر