اسنودن، پشت پرده “داعش” را فاش کرد

ˈادوارد اسنودنˈ پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا فاش کرد: ˈسیاˈ با همکاری سازمان اطلاعات انگلیس و دستگاه اطلاعاتی اسراییل زمینه پیدایش ˈداعشˈ را فراهم کردند و ˈابوبکر البغدادیˈ محصول مشترک دستگاه های اطلاعاتی این گروه است. به گزارش اعتدال پرس ، پایگاه خبری ˈ The Intercept ˈ به نقل از اسنودن نوشت: دستگاه های اطلاعاتی […]

ˈادوارد اسنودنˈ پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا فاش کرد: ˈسیاˈ با همکاری سازمان اطلاعات انگلیس و دستگاه اطلاعاتی اسراییل زمینه پیدایش ˈداعشˈ را فراهم کردند و ˈابوبکر البغدادیˈ محصول مشترک دستگاه های اطلاعاتی این گروه است.

به گزارش اعتدال پرس ، پایگاه خبری ˈ The Intercept ˈ به نقل از اسنودن نوشت: دستگاه های اطلاعاتی آمریکا ، انگلیس و اسراییل در طرحی تحت عنوان ˈلانه زنبورˈ برای ایجاد یک سازمان تروریستی که بتواند همه تندروها را از همه نقاط جهان در یک مکان جمع کند، همکاری کردند .

بر اساس اطلاعات فاش شده سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، این سازمان اقدام به اجرای یک طرح و نقشه قدیمی انگلیسی تحت عنوان لانه زنبور کرده تا به وسیله آن از رژیم صهیونیستی حمایت و حفاظت کند .

بر اساس این طرح ، باید مذهب یا دین جدیدی در منطقه به وجود آید که شعارهای اسلامی داشته باشد و در عین حال سعی کند احکام تندروانه و سختگیرانه ای را به اجرا گذارد و هرگونه افکار و دیدگاه های دیگر را به شدت رد کند .

بر اساس اسنادی که اسنودن فاش کرد، آمریکایی ها به این نتیجه رسیده بودند که تنها راه حل برای حمایت و حفاظت از اسراییل، به وجود آوردن یک دشمن در نزدیکی مرزهای اسراییل است، اما بر اساس این طرح آن ها، این دشمن سلاح خود را به سمت دیگر کشورهای اسلامی نشانه می گیرد که مخالف آن هستند نه اسراییل .

بر اساس اعلام پایگاه خبری The Intercept ، ابوبکرالبغدادی یک سال تمام تحت آموزش فشرده نیروهای ˈموسادˈ بوده و دوره هایی در خصوص ˈعلم سخنوریˈ و ˈالهیاتˈ نیز گذرانده است .

گفته شده است جمعه گذشته و یک ساعت پیش از زمانی که البغدادی وارد مسجد جامع ˈموصلˈ شود، ارتباطات قطع شد و وی در کاروانی سوار بر یک خودرو و تحت حمایت خودروهای زرهی مجهز به بی سیم و مسلح به تیربار وارد این مکان شد و این خودروها مجهز به دستگاه هایی برای ایجاد اختلال در تماس های تلفن های همراه بود .

ادوارد جوزف اسنودن متولد ۱۹۸۴ میلادی، افشاگر کنونی و کارمند سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا و پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی این کشور بود.

اسنودن در ژوئن ۲۰۱۳ اطلاعات طبقه بندی شده ای از برنامه های فوق سری آمریکا را به نشریات گاردین، نیویورک تایمز و واشینگتن پست لو داد.

انتهای خبر