مردم با دیدن خدمات و عمران حاصل از مالیات در شهرها و کشور با رغبت مالیات پرداخت می‌کنند

 نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: باید فرهنگ پرداخت مالیات در کشور همچون زکات و خمس نهادینه شود چراکه پول فروش نفت به تنهایی جوابگوی هزینه های عمران و آبادانی کشور نیست. به گزارش اعتدال پرس، آیت الله محسن مجتهد شبستری در دیدار کارگزاران مالیات استان به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی با وی، اظهار کرد: […]

 نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: باید فرهنگ پرداخت مالیات در کشور همچون زکات و خمس نهادینه شود چراکه پول فروش نفت به تنهایی جوابگوی هزینه های عمران و آبادانی کشور نیست.

به گزارش اعتدال پرس، آیت الله محسن مجتهد شبستری در دیدار کارگزاران مالیات استان به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی با وی، اظهار کرد: پرداخت مالیات برای گردش امور مملکت لازم است و فرهنگ آن مانند پرداخت خمس و زکات در جامعه باید نهادینه شود.

وی با اشاره به توصیه‌های دین اسلام و حقوق متقابل مردم و مسوولان و فرازهایی از خطبه‌های امیرالمومنین(ع) به مالک اشتر در نهج‌البلاغه در خصوص مالیات، افزود: در دین اسلام برای اخذ مالیات عادلانه تاکید شده و در این خصوص به رعایت حقوق دو طرف یعنی مردم و حاکمیت اشاره شده طوری که تعادل در پرداخت مالیات رعایت شود و فشاری به طرفین وارد نشود.images (1)

امام جمعه تبریز گفت: تمهید و آماده سازی دفاع از امنیت مرزها، تامین امنیت داخلی، برقراری عدالت توسط تشکیلات قضایی، آموزش رایگان توسط آموزش و پرورش و برای سایر هزینه‌های جاری و عمرانی کشور از منابع مالیاتی و منابع طبیعی استفاده می‌شود که این موضوع اهمیت مالیات را نشان می‌دهد.

 آیت الله شبستری افزود: مردم نیز با دیدن خدمات، آبادانی و عمران حاصل از مالیات در شهرها و کشور با رغبت به پرداخت مالیات اقدام می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی همچنین با اشاره به سایر عوامل توسعه‌ای کشور و اهمیت اقتصاد مقاومتی گفت: اجرای اقتصاد مقاومتی در بخش های مختلف باید در عمل مشهود باشد و به طور مثال با افزایش تولید کشور به سمت خودکفایی به پیش برود و در کنار رونق اقتصادی، امنیت و آرامش کشور همواره حفظ شود.

آیت الله مجتهد شبستری خاطر نشان کرد: در سایه رهبری امنیت، آرامش و استقلال کشور محفوظ مانده و باید شکرگزار این نعمت ولایت و امنیت در کشور باشیم.

در این دیدار که به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی انجام شد،‌ رضا حسینی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان و رسول رسولی مدیر کل امور مالیاتی استان گزارشی را در ارتباط با وضعیت اقتصادی و درآمدی استان ارائه کردند.
انتهای خبر