مدیرکل مالیات استان اعلام کرد:برخورداری از تفاهم مالیاتی، مشروط به تکمیل ترازنامه است/۳۱ تیر آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مودیان است

انجام تفاهم مالیاتی عملکرد ۱۳۹۲، مشروط به ارائه اظهارنامه مالیاتی به همراه تکمیل ترازنامه و درج درآمد و هزینه حسب مورد می‌باشد. به گزارش اعتدال پرس، مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی گفت: یکی از شروط اصلی خوداظهاری درآمد مشمول مالیات و مالیات عملکرد سال ۱۳۹۲ صاحبان مشاغل ، تکمیل کامل اظهارنامه و حساب سود و […]

انجام تفاهم مالیاتی عملکرد ۱۳۹۲، مشروط به ارائه اظهارنامه مالیاتی به همراه تکمیل ترازنامه و درج درآمد و هزینه حسب مورد می‌باشد.

به گزارش اعتدال پرس، مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی گفت: یکی از شروط اصلی خوداظهاری درآمد مشمول مالیات و مالیات عملکرد سال ۱۳۹۲ صاحبان مشاغل ، تکمیل کامل اظهارنامه و حساب سود و زیان است.

رسول رسولی، افزود: صاحبان مشاغل بند «الف» ماده ۹۵ قانون مالیات‌های مستقیم باید ترازنامه و حساب سود و زیان خود را نیز در اظهارنامه درج نمایند.

گفت: مشمولین بند«ب» نیز باید صورت درآمد و هزینه و مشمولین بند «ج» صورت خلاصه درآمد و هزینه خود را نیز در اظهارنامه تکمیل نمایند.

رسولی  خاطر نشان کرد: افرادی که بدون تکمیل ترازنامه، نسبت به ارسال اظهارنامه اقدام نموده‌اند، از مزایای تفاهم برخوردار نخواهند شد و لازم است نسبت به تکمیل و ارسال مجدد اظهارنامه اقدام نمایند.

مودیان تا ۳۱ تیر فرصت تسلیم اظهارنامه را دارند

مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی گفت: ۳۱ تیرماه جاری آخرین مهلت تسلیم اظهار نامه مالیاتی است.

گزارش اعتدال پرس حاکی است، رسول رسولی  روز پنجشنبه به خبرنگاران اظهار کرد: مودیان مالیات تاپایان روز یاد شده فرصت دارند با مراجعه به سامانه عملیات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی  WWW.TAX.GOV.IR، اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۹۲ خود را ارائه کنند.
وی خاطرنشان کرد: ارسال الکترونیکی اظهارنامه و دریافت کد رهگیری به منزله تحویل به واحد مالیاتی تلقی می شود و نیازی به ارائه نسخه کاغذی آن به ادارات مالیاتی نیست.
رسولی گفت: افرادی که دسترسی به سرویس های اینترنتی ندارند، می توانند با مراجعه به دفاتر و باجه های پستی، دفاتر پیشخوان خدمات دولت و کافی نت ها در سراسر استان، اظهارنامه خود را ارائه کنند.
وی گفت: سقف استفاده از معافیت مالیاتی فعالان اقتصادی در سال ۱۳۹۲، مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال بود و اصناف و صاحبان مشاغل در صورت تسلیم اظهارنامه در موعد مقرر از این معافیت بهره مند خواهند شد.
رسولی افزود: معافیت مالیاتی برای کلیه فعالیت های اقتصادی یکسان محاسبه می شود و کسانی که اظهار نامه ندهند، نمی توانند از این معافیت استفاده کنند.
وی با بیان اینکه ارائه اظهارنامه به صورت الکترونیکی موجب صرفه جویی در وقت و هزینه مودیان و سازمان امور مالیاتی می شود، افزود: مودیان پس از ارسال اظهارنامه های خود می توانند نسبت به پرداخت الکترونیکی مالیات متعلقه از طریق سامانه اقدام و یا به واحد مالیاتی مربوطه مراجعه کرده و ۴۰ درصد مالیات را نقد و بقیه را به صورت اقساط تا دی ماه سال جاری پرداخت کنند.
وی با بیان اینکه در روزهای پایانی تیرماه ساعات فعالیت اداره کل امور مالیاتی استان افزایش خواهد داشت، گفت: روز جمعه ۲۷ تیر ماه از ساعت ۸ صبح تا ۱۶ و در سه روز آخر تیر ماه، کارکنان اداره کل امور مالیاتی به صورت یکسره تا زمان افطار برای راهنمایی و ارائه خدمات به مودیان فعالیت خواهند کرد.

 

انتهای خبر