رییس جدید مرکز تحقیقات کشاورزی آذربایجان شرقی معرفی شد

طی حکمی از سوی دکتر اسکندر زند، رییس جدید مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی معرفی و از خدمات حسن منیری فر ررییس سابق این مرکز قدردانی شد. به گزارش اعتدال پرس، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور در آیین  معارفه سرپرست جدید مرکز تحقیقات کشاورزی و […]

طی حکمی از سوی دکتر اسکندر زند، رییس جدید مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی معرفی و از خدمات حسن منیری فر ررییس سابق این مرکز قدردانی شد.

به گزارش اعتدال پرس، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور در آیین  معارفه سرپرست جدید مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان به راهبردهای پیش روی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در چابک سازی  و اثرگذاری هر چه بیشتر در جامعه کشاورزی اشاره کرد و افزود: محققین بخش کشاورزی بایستی یافته های خود را در مزرعه عملیاتی نمایند و آن را تنها به ارتقای مدارج علمی صرف در دانشگاه منتهی نسازند.

عباسعلی مطلبی  بر ضرورت کاربردی کردن پروژه های تحقیقاتی برای رفع نیاز کشور تاکید کرد و گفت: عملیاتی کردن طرح های پژوهشی و تحقیقاتی در کشور که از پشتوانه دانشگاهی و علمی برخوردار هستند، علاوه بر صرفه جویی اقتصادی در بهبود وضعیت حوزه های مختلف و افزایش تولید نقش به سزایی دارد.

وی  با اشاره به اصلاح ساختار تشکیلاتی سازمان و ابلاغ آن در اولین فرصت به موسسات و مراکز تابعه افزود: هم اکنون ۳۲ موسسه و مرکز تحقیقاتی با داشتن بیش از ۵ هزار محقق و ۲۰ هزار نفر پرسنل به عنوان حامیانی برای بخش های تحقیقاتی در استانها عمل می کنند.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی سازمان تحقیقات کشاورزی با اشاره به اجرای ۸۰۰۰ پروژه تحقیقاتی در دست اجرا گفت: نگاه صرفاً علمی کافی نیست، متاسفانه در ۸۰ درصد از این پروژه ها به مسائل اقتصادی اجتماعی هیچگونه توجهی نشده است .

حسین لطفعلیزاده ریاست جدید مرکز از محققیان حوزه گیاه‌پزشکی استان و کشور ، محقق نمونه و برگزیده سازمان ، عضو هیئت علمی (رسمی) و استادیار (پایه ۱۰) مرکز تحقیقات کشاورزی آذربایجان شرقی می باشد.

انتهای خبر