نتیجه پایانی نشست تروئیکای مجالس کشورهای اسلامی برای حمایت از غزه/ لاریجانی: جمعه عزای‌عمومی اعلام شود

رئیس مجلس شورای اسلامی پیشنهاد داد تا در حمایت از مردم مظلوم غزه روز قدس روز عزای عمومی اعلام شود. به گزارش اعتدال پرس، در پایان نشست تروئیکای مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی و دیگر اعضا در مورد وضعیت فلسطین و تهاجم علیه غزه، علی لاریجانی رئیس مجلس پیشنهادات روسای کشورهای اسلامی را برای […]

رئیس مجلس شورای اسلامی پیشنهاد داد تا در حمایت از مردم مظلوم غزه روز قدس روز عزای عمومی اعلام شود.

به گزارش اعتدال پرس، در پایان نشست تروئیکای مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی و دیگر اعضا در مورد وضعیت فلسطین و تهاجم علیه غزه، علی لاریجانی رئیس مجلس پیشنهادات روسای کشورهای اسلامی را برای کاهش آلام مردم غزه و کمک به آنها بررسی کرد.

پس از پذیرش پیشنهاداتی همچون ارسال دارو و کمکهای انساندوستانه از طریق کشور مصر به غزه با کمک رئیس پارلمان فلسطین و پذیرای مجروحان غزه در کشورهای اسلامی از طریق فرستادن هواپیما به مصر برای انتقال مجروحان رئیس پارلمان ترکیه پیشنهاد داد که برای فجایع اتفاق افتاده در غزه چند روز عزای عمومی در کشورها داشته باشند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پیشنهاد رئیس پارلمان ترکیه گفت من فکر می‌کنم غزه بیش از عزای عمومی نیاز به سلاح برای دفاع دارد.

پس از قرائت قطعنامه پایانی نشست تروئیکای اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در مورد وضعیت فلسطین و تهاجم علیه غزه علی لاریجانی رئیس مجلس پیشنهاد داد که روز جمعه مصادف با روز جهانی قدس به عنوان عزای عمومی اعلام شود که این پیشنهاد مورد قبول کشورهای اسلامی قرار گرفت.

منبع:تسنیم

انتهای خبر