خروش مردم آذربایجان شرقی علیه رژیم صهیونیستی/ علم آزادی فلسطین در آذربایجان برافراشته شد

مردم غیرتمند آذربایجان که همواره و در برهه‌های مختلف تاریخ، نامی خوش از خود به یادگار گذاشته‌اند امروز نیز با حضور حماسی در راهپیمایی روز قدس، افتخاری دیگر در کتاب افتخارآفرینی‌های‌شان به ثبت رساندند. به گزارش اعتدال پرس به نقل از فارس، اقشار مختلف مردم آذربایجان امروز با شرکت گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس، اتحاد […]

مردم غیرتمند آذربایجان که همواره و در برهه‌های مختلف تاریخ، نامی خوش از خود به یادگار گذاشته‌اند امروز نیز با حضور حماسی در راهپیمایی روز قدس، افتخاری دیگر در کتاب افتخارآفرینی‌های‌شان به ثبت رساندند.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از فارس، اقشار مختلف مردم آذربایجان امروز با شرکت گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس، اتحاد و همبستگی خود را به نمایش گذاشتند و بار دیگر اعلام کردند که روز قدس، روز انتفاضه جهان اسلام است.

امروز در حالی که آفتاب سوزان حضور در خیابان‌ها را دشوار کرده بود اما مردم تبریز حضوری پرشکوه و باورنکردنی در راهپیمایی روز قدس داشتند.

مردم تبریز امروز اوج همبستگی، همدلی و حمایت خود از مردم مظلوم فلسطین را به نمایش گذاشتند و با زبان روزه و در گرمای هوا و درست در ساعات اوج گرما به خیابان‌ها آمدند تا حماسه‌ای دیگر خلق کنند و در این حماسه، حمایت خود از مردم فلسطین و خشم و انزجارشان از رژیم غاصب صهیونیستی را به نمایش بگذارند.

آذربایجانی‌های حاضر در راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس، همبستگی مسلمانان و وحدت امت اسلامی را لازمه تقویت انتفاضه مردم فلسطین و پیروزی در مقابل صهیونیست‌ها دانستند.

گستردگی تصویر مقام عظمای ولایت و بنیانگذار جمهوری اسلامی، سید حسن نصرالله، پرچم ایران، حزب‌الله لبنان و فلسطین در دست راهپیمایان روز جهانی قدس به راهپیمایی امسال رنگی تازه بخشیده بود و دست نوشته‌هایی به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی در دست عده‌ای از راهپیمایان خودنمایی می‌کرد؛ آن‌ها همچنین مترسک‌هایی از سران منفور کفر و ظلم را با خود به خیابان‌ها آوردند و نابودی آن‌ها را فریاد زدند.

راهپیمایان در حالی که از سوی ائمه جمعه، علما و روحانیان، مسئولان محلی و خانواده‌های معظم شهدا همراهی می‌شدند با فریادهای کوبنده مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، فلسطین پیروز است، اسرائیل نابود است، روز جهانی قدس یوم‌الله یوم‌الله، وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد، ارتش دنیا نتواند که جوابم دهد، حمایت از فلسطین سفارش امام است / عزت ما مسلمین بر پایه قیام است، پشتیبانی همه‌جانبه‌ ملل اسلامی از انتفاضه مردم فلسطین را خواستار شدند.

خبرگزاری فارس: علم آزادی فلسطین در آذربایجان برافراشته شد

حاشیه‌های راهپیمایی مردم تبریز

راهپیمایی روز قدس امسال تبریز در مسیرهای ۹گانه تبریز و از ساعت ۱۰:۳۰ آغاز و با تجمع راهپیمایی کنندگان در مصلای اعظم امام خمینی و با قرائت قطع‌نامه به پایان رسید.

مردم روزه‌دار تبریز با نشاطی وصف‌ناپذیر در این راهپیمایی شرکت داشتند و روزه‌داری و گرما، کوچک‌ترین تاثیری بر مشت‌های گره کرده آن‌ها نداشت.

شعار علیه رژیم صهیونیستی، حمایت از مردم فلسطین و دعا برای آزادسازی قدس شریف و پیروزی مسلمانان جهان در موج مبارزاتی که به راه افتاده دائم از بلندگوهای دسته‌های محلات تبریز به گوش می‌رسید.

گروه‌های مختلف ورزشی به صورت نمادین با در دست داشتن پرچم حزب‌الله لبنان و نوجوانان و جوانان کاراته‌کار با لباس‌های متحدالشکل، همپای سایر شهروندان تبریزی در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند.

در طول مسیر راهپیمایی صندوق‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی به ملت فلسطین نیز مستقر شده بود.

شرکت گسترده مردم تبریز همراه خانواده‌‌های‌شان به خصوص کودکان خردسال خود که با در دست داشتن سنگ، پرچم حزب‌الله لبنان و پیشانی بندهایی که به سرهای‌شان بسته شده بود، تمام راهپیمایان و عکاسان خبری را به خود جلب کرده بود.

عکاسان و خبرنگاران تبریزی نیز از نخستین ساعات آغاز راهپیمایی روز قدس در تبریز در محل‌های برگزاری راهپیمایی حضور داشتند تا این حماسه باشکوه و استکبارستیزی مردم را به تصویر بکشند.

جمع کثیری از جامعه ورزش استان همگام با دیگر اقشار مردم کشور و با هماهنگی اداره کل تربیت بدنی و بسیج ورزش استان، در ورزشگاه تختی شهر تبریز حضور یافتند و با سر دادن شعارهایی در حمایت از مردم فلسطین به سمت مصلای این شهر راهپیمایی کردند.

اقلیت‌های دینی از جمله ارامنه آذربایجان نیز در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت داشتند.

حضور برخی به اتفاق تمام اعضای خانواده اعم از فرزندان و پدربزرگ و مادر بزرگ از جمله نکات بارز این مراسم بود.

انتهای خبر