واگذاری اراضی سایت جدید صنعتی “های تک” منطقه آزاد ارس/ ۴۰ هکتار زمین آماده تحویل به سرمایه گذاران

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از واگذاری اراضی سایت جدید صنعتی “های تک” منطقه آزاد ارس خبر داد. به گزارش اعتدال پرس، محسن عرب باغی ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار داشت: با استقبال سرمایه گذاران از بخش صنعت در منطقه آزاد ارس شهرک قبلی صنایع پاک این منطقه در […]

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از واگذاری اراضی سایت جدید صنعتی “های تک” منطقه آزاد ارس خبر داد.

به گزارش اعتدال پرس، محسن عرب باغی ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار داشت: با استقبال سرمایه گذاران از بخش صنعت در منطقه آزاد ارس شهرک قبلی صنایع پاک این منطقه در دو فاز کاملا واگذار شده و هم اکنون ۱۸۸ واحد صنعتی در این شهرک در حال احداث و ۸۶ واحد نیز در حال فعالیت هستند.

وی ادامه داد: در این منطقه با واگذاری اراضی جدید در حوزه صنایع پاک اراضی صنعتی به بیش از دو هزار و ۱۰۰ هکتار در محدوده  جلفا خواهد رسید که در حوزه های صنایع پاک و های تک، الکترونیکی، صنایع سنگین و پالایشگاهی فعالیت خواهند داشت.

عرب باغی با بیان اینکه پشتوانه صنعتی کلانشهر تبریز و استان آذربایجان شرقی در منطقه آزاد ارس ایجاد می شود، افزود: توسعه صنعتی و استقرار صنایع با تکنولوژی روز و با قابلیت صادرات در اولویت برنامه های منطقه آزاد ارس قرار دارد.

وی با بیان اینکه نیروی انسانی ماهر و متخصص در کنار سرمایه داخلی و خارجی و تکنولوژی روز یکی از الزامات توسعه صنعتی است، اظهار داشت: در این راستا سابقه و توان صنعتی آذربایجان شرقی و وجود دانشگاه های بین المللی در ارس در تامین نیروی انسانی صنایع نقش مهمی دارند.

انتهای خبر