مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی: برخورداری ۱۴ شهر استان از سیستم تصفیه و دفع بهداشتی فاضلاب

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان آذربایجان شرقی گفت: در ۴ ماه سالجاری بیش از ۴۲ کیلومتر لوله گذاری فاضلاب اجرا شده است. به گزارش اعتدال پرس،  مهندس پوررجب عملیات انجام یافته در خصوص اصلاح و توسعه سامانه  فاضلاب در سطح استان را در۴ ماه اخیر تشریح کرد. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان آذربایجان شرقی گفت: در ۴ ماه سالجاری بیش از ۴۲ کیلومتر لوله گذاری فاضلاب اجرا شده است.

به گزارش اعتدال پرس،  مهندس پوررجب عملیات انجام یافته در خصوص اصلاح و توسعه سامانه  فاضلاب در سطح استان را در۴ ماه اخیر تشریح کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی طی گفتگویی با اشاره به خدمات ارائه شده توسط شرکت آب و فاضلاب استان گفت : شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی با توجه به رسالت خطیر خود در هر شرایط نسبت به تامین و توزیع آب سالم و بهداشتی ،  جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب برای مشترکین اقدام می نماید  .

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان در خصوص طرح مطالعاتی ، اجرایی و توسعه شبکه فاضلاب گفت : در راستای ارائه خدمات بهینه و پیوسته به شهروندان استان نیز هم اکنون در ۱۷ شهر از شهرهای استان شرکت دارای پروژه مطالعاتی فعال و در ۱۴ شهر دارای پروژه اجرائی فاضلاب می باشد و در این مدت بیش از ۴۲۰۰۰ متر توسعه شبکه فاضلاب شده که از این مقدار۸۹۰۰ متر آن مربوط به خود شهر تبریز می باشد .

 مدیر عامل شرکت در ادامه با اشاره به عملکرد شرکت در بخش فاضلاب در ۴ ماهه اخیر نیز گفت : هم اکنون خدمات جمع آوری، تصفیه و دفع بهداشتی فاضلاب در ۱۴ شهر از شهرهای استان ارائه می گردد که ۵۷ درصد از جمعیت استان را شامل می شود که در صورت تخصیص اعتبارات لازم و بموقع درصد تحت پوشش مشترکین فاضلاب در این استان به مقدار قابل توجهی افزایش خواهد یافت .

وی اضافه کرد : با واگذاری تعداد ۶۱۲۳ فقره انشعاب فاضلاب طی۴ ماه سال جاری درسطح استان تعداد مشترکین تحت پوشش شبکه فاضلاب با احتساب آحاد به حدود ۵۵۴۹۰۲ فقره بالغ گردیده است.

مهندس پوررجب در ادامه به تعداد تصفیه خانه های در حال بهره برداری و همچنین در حال  اجرا اشاره کرد و افزود : فاضلاب جمع آوری شده به حجم متوسط ۲۴۰۱۷۵ متر مکعب در شبانه روز از طریق ۲۷۲۰ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب در ۹ شهر استان به ۹ تصفیه خانه موجود انتقال و پس از انجام فرایند های گندزدائی در حد استانداردهای تعریف شده تصفیه می گردد.

وی اضافه کرد : در حال حاضر تعداد ۵ مدول تصفیه خانه فاضلاب نیز در دست اجراء می باشد که با تکمیل آنها ظرفیت تصفیه فاضلاب نیز به مقدار قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

رئیس هیئت مدیره شرکت افزود : کنترل کیفی فاضلاب دفع شده در طول شبانه روز از طریق ۲۱ واحد آزمایشگاهی موجود انجام می گردد تا موردی از لحاظ دفع غیر بهداشتی فاضلاب صورت نپذیرد.

انتهای خبر