خلف وعده ای که بارها تمدید شد/ انتقاد استاندار از تأخیر در باند بتنی فرودگاه تبریز

استاندار آذربایجان‌شرقی در حالی از تاخیر در بهره برداری از باند بتنی فرودگاه تبریز انتقاد کرد که این وعده بار ها از سوی مقامات مربوطه تمدید شد. به گزارش اعتدال پرس،  اسماعیل جبارزاده در دیدار با مدیران اداره کل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی، با قدردانی از تلاش‌های مجموعه فرودگاهی استان، افزود: مدت زمان اجرای این پروژه خیلی طولانی […]

استاندار آذربایجان‌شرقی در حالی از تاخیر در بهره برداری از باند بتنی فرودگاه تبریز انتقاد کرد که این وعده بار ها از سوی مقامات مربوطه تمدید شد.

به گزارش اعتدال پرس،  اسماعیل جبارزاده در دیدار با مدیران اداره کل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی، با قدردانی از تلاش‌های مجموعه فرودگاهی استان، افزود: مدت زمان اجرای این پروژه خیلی طولانی شده و ادامه این تأخیر قابل قبول نیست.

وی اضافه کرد: فروگاه بین‌المللی تبریز از فرودگاه‌های خوب کشور است و تمایل شرکت‌های هواپیمایی به فعالیت در این فرودگاه و رضایت مردم مؤید این مسئله است.

وی تصریح کرد: برآیند خدمت در فرودگاه باید در شأن نظام اسلامی بوده و رضایت مردم و مسافران را در پی داشته باشد.IMG_1951

جبارزاده با تاکید بر آموزش کارکنان فرودگاه، افزود: کسی که در فرودگاه تبریز خدمت می‌کند باید از هر نظر آماده برخورد خوب و شایسته با مسافران باشد، چه بسا یک برخورد نامناسب همه زحمات را زیر سؤال می‌برد.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به طرح احداث باند بتنی فرودگاه تبریز، خاطر نشان کرد: مدت زمان اجرای این پروژه خیلی طولانی شده و ادامه این تاخیر قابل قبول نیست.

وی همچنین بر افتتاح گمرک هوایی کارگو در فرودگاه تبریز تاکید کرد و گفت: کارهای گمرکی این پروژه انجام شده و فرودگاه نیز باید کارهای مربوط به خود را انجام دهد تا شاهد فعال شدن این فرودگاه در بحث صادرات و واردات هوایی باشیم.

جبارزاده افزود: این دو پروژه باید تا پایان تابستان تکمیل و آماده بهره‌برداری شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی در ادامه با اشاره به افزایش ورود مسافران به تبریز و پر شدن ظرفیت هتل‌های این شهر، گفت: قطعا با اتفاقات فرهنگی که در ماه‌های آینده در تبریز اتفاق می‌افتد این روند ادامه خواهد داشت و فرودگاه تبریز نیز باید متناسب با این شرایط برنامه داشته باشد.

وی افزود: گردشگری از بهترین راه‌های توسعه استان است و حمل و نقل هوایی در این زمینه نقش مهمی دارد.

جبارزاده از جمع‌آوری گیت ورودی فروگاه تبریز ابراز خرسندی کرد و با اشاره به رضایت مردم از این امر، از پلیس فرودگاه‌های استان به خاطر این تصمیم تشکر کرد.

استاندار آذربایجان‌شرقی در خصوص فرودگاه سهند نیز گفت: این فرودگاه گزینه خوبی برای جنوب استان و استان‌های همجوار و همچنین جایگرینی فرودگاه تبریز در مواقع اضطراری است و باید همیشه آماده عملیاتی شدن باشد.

وی مذاکره با شرکت‌های هواپیمایی برای برقراری پروازهای خود از فرودگاه سهند و ایجاد جایگاه سوخت‌گیری در این فرودگاه را خواستار شد و گفت: برای فعال نگه داشتن فرودگاه سهند، باید پروازهای آموزشی و تفریحی به سمت این فرودگاه هدایت شود.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی نیز در این دیدار گزارشی از وضعیت پروژه‌های عمرانی در حال اجرا در فرودگاه تبریز ارائه کرد.

مصطفی صفایی اتمام باند بتنی فرودگاه تبریز را اولویت اول اداره کل فرودگاه‌های استان اعلام کرد و گفت: کار بتن‌ریزی این باند تمام شده و نصب سیستم روشنایی آن نیز به محض ورود تجهیزات آغاز خواهد شد.

وی همچنین از عقد تفاهم‌نامه با شهرداری تبریز و بانک شهر برای احداث ترمینال جدید و امضای قرارداد با سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای احداث پارکینگ طبقاتی فرودگاه تبریز خبر داد.

به گفته مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی، تعداد پروازهای فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۳ درصد و تعداد مسافران جابجا شده، ۲۸ درصد افزایش داشته است.

صفایی افزایش تعداد پروازها و ایجاد مسیرهای جدید پروازی را از جمله برنامه‌های فرودگاه تبریز و شرکت‌های هواپیمایی مستقر در این فرودگاه عنوان کرد.

 

انتهای خبر