واکنش معاون سیاسی استاندار به برخی حرمت‌شکنی ‌ها در عروسی های مختلط در برخی از مراکز در تبریز

معاون سیاسی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به برگزاری برخی مراسم عقد و عروسی و عدم رعایت حریم محرم و نامحرم در این مراکز، گفت: موافق اقدامات سلبی نیستیم، ولی در برخی مواقع لازم است جلوی چنین حرمت‌شکنی‌های آشکاری گرفته شود.  به گزارش اعتدال پرس، سعید شبستری‌خیابانی روز یکشنبه در جلسه صیانت از حریم عمومی و […]

معاون سیاسی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به برگزاری برخی مراسم عقد و عروسی و عدم رعایت حریم محرم و نامحرم در این مراکز، گفت: موافق اقدامات سلبی نیستیم، ولی در برخی مواقع لازم است جلوی چنین حرمت‌شکنی‌های آشکاری گرفته شود.

 به گزارش اعتدال پرس، سعید شبستری‌خیابانی روز یکشنبه در جلسه صیانت از حریم عمومی و احترام به حقوق شهروندی اظهار داشت: عفاف و حجاب جزو اصول اولیه انقلاب اسلامی است که بخشی از آن مربوط به ظاهر است که رعایت شئونات اسلامی در این چارچوب تعریف می‌شود و در بحث تعاملات و ارتباطات به عفاف و رعایت حریم‌ها برمی‌گردد.

وی ادامه داد: نهادها و سازمان‌هایی مانند صدا و سیما، تبلیغات اسلامی، حوزه هنری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای احیای معروفات حجاب و عفاف نقش بسزایی دارند و لازم است به ارائه الگوهای مناسب پوشش و حجاب در جامعه بپردازند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: وقتی به جوانان توصیه می‌کنیم مثلا مانتوی کوتاه نپوشید، باید الگوی مناسب و ایده‌آل مطابق با شئونات جامعه اسلامی خود را هم به ایشان تعریف کنیم تا آنها را در انتخاب لباس مناسب‌تر یاری کرده باشیم.

شبستری خاطرنشان کرد: دشمن در عرصه تهاجمات و به فرموده مقام معظم رهبری ایجاد رخنه فرهنگی سرمایه‌گذاری‌های تاثیرگذاری انجام داده و این در حالی است که مشاهده می‌شود لباس‌های نامناسب به وفور و با قیمت کم در تمام فروشگاه‌ها یافت می‌شود، ولی لباس‌های مناسب یا اصلا یافت نمی‌شود و یا اگر هم باشد با قیمت‌های گزافی ارائه می‌شود.

وی گفت: بعد از گذشت ۳۵ سال از انقلاب اسلامی پارچه چادر در کشور تولید نمی‌شود و از کشورهایی مانند ژاپن یا کره وارد می‌شود که این جای بسی تامل و تاسف است؛ بنابراین از نیروهای انتظامی و اطلاعاتی انتظار داریم پیگیر لباس‌ها و الگوهای وارداتی باشند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به برگزاری مراسم عقد و عروسی به شکل مختلط در برخی از مراکز رسمی مجوزدار و عدم رعایت حریم محرم و نامحرم در این مراکز، متذکر شد: موافق اقدامات سلبی نیستیم، ولی در برخی مواقع لازم است جلوی چنین حرمت‌شکنی‌های آشکاری گرفته شود.

 

انتهای خبر