سفیر اندونزی در دیدار با مدیرعامل ارس اعلام کرد: مونتاژ تویوتا در منطقه آزاد ارس توسط اندونزی

سفیر اندونزی در ایران گفت: مذاکراتی با رئیس کارخانه تویوتای اندونزی انجام شده و موافقت‌هایی مبنی بر مونتاژ خودروهای تویوتا در منطقه آزاد ارس صورت پذیرفته است.  به گزارش اعتدال پرس، دیان ویرنجوریت ظهر امروز در دیدار با رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل منطقه آزاد ارس با اشاره به تولید ۱٫۵ میلیون خودرو در ایران […]

سفیر اندونزی در ایران گفت: مذاکراتی با رئیس کارخانه تویوتای اندونزی انجام شده و موافقت‌هایی مبنی بر مونتاژ خودروهای تویوتا در منطقه آزاد ارس صورت پذیرفته است.

 به گزارش اعتدال پرس، دیان ویرنجوریت ظهر امروز در دیدار با رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل منطقه آزاد ارس با اشاره به تولید ۱٫۵ میلیون خودرو در ایران اظهار کرد: این فرصت مغتنمی است تا مواد اولیه و لاستیک را از اندونزی و بدون واسطه وارد ایران کنیم.

وی افزود: مذاکراتی با رئیس کارخانه تویوتای اندونزی انجام گرفته و موافقت هایی مبنی بر مونتاژ خودروهای تویوتا در منطقه آزاد ارس صورت پذیرفته است.

دیان ویرنجوریت اضافه کرد: محصولاتی همچون چای، قهوه و محصولات کشاورزی مهم ترین موارد صادراتی اندونزی می باشند.

وی ادامه داد: این کشور در زمینه نفت، گاز و ساخت تجهیزات و تکنولوژی به همکاری با ایران نیازمند است.

رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل منطقه آزاد ارس نیز در این دیدار با تشریح مزیت های قانونی سرمایه گذاری خارجی در ارس گفت: زیرساخت های مورد نیاز برای صنایع مختلف در ارس فراهم است.

محسن خادم عرب باغی افزود: زیرساخت های لازم برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف و بخصوص در زمینه الکترونیک، نساجی و مونتاژ خودرو مهیا بوده و سرمایه گذاران اندونزیایی می توانند در زمینه تولید، مونتاژ و فروش خودرو در ارس سرمایه گذاری کنند.

وی در ادامه افزود: اشتراکات تاریخی، فرهنگی، گردشگری و توریستی بین ایران و اندونزی می تواند در توسعه گردشگری موثر باشد و این مستلزم معرفی و اطلاع رسانی فرهنگ کشورها به مردم است.

عرب باغی با تبیین مزایا و معافیت های قانونی سرمایه گذاری خارجی در این منطقه افزود: اندونزی برای اشتغالزایی نیازمند صنایعی است که ارزش افزوده داشته باشد و منطقه آزاد ارس از هرگونه سرمایه‌گذاری خارجی با رویکرد صادرات و انتقال تکنولوژی حمایت و استقبال می کند.

وی افزود: اندونزی از نظر وجود باغات میوه بسیار قوی است اما فرآوری آن انجام نمی‌گیرد و این یکی از زمینه‌های همکاری می‌تواند محسوب شود.

انتهای خبر