ریاست شورای شهر تهران دوباره به اصولگرایان رسید/ مسجد جامعی با رای چه کسانی سقوط کرد؟ + حاشیه های انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر پایتخت

مهدی چمران پس از کش و قوس های فراوان وبا کسب برخی آراء که قبلا تصور می شد به سبد مسجد حامعی ریخته می شود؛ رییس شورای شهر تهران شد. به گزارش اعتدال پرس، در رأی‌گیری روز سه شنبه شورای شهر تهران، مهدی چمران با ۱۸ رأی در مقابل ۱۳ رای مسجد جامعی، دوباره بر کرسی […]

مهدی چمران پس از کش و قوس های فراوان وبا کسب برخی آراء که قبلا تصور می شد به سبد مسجد حامعی ریخته می شود؛ رییس شورای شهر تهران شد.

به گزارش اعتدال پرس، در رأی‌گیری روز سه شنبه شورای شهر تهران، مهدی چمران با ۱۸ رأی در مقابل ۱۳ رای مسجد جامعی، دوباره بر کرسی ریاست شورای شهر نشست.

همچنین در این جلسه، مرتضی طلایی توانست در رقابت با احمد حکیمی‌پور و با کسب ۱۷ رأی به عنوان نایب رئیس شورای شهر انتخاب شد تا سمت رئیس و نایب‌رئیس شورای پایتخت بعد از یکسال از دست اصلاح طلبان خارج و دوباره «اصولگرا» شود.

 از سوی دیگر در جلسه علنی امروز شورای شهر پس از انتخاب ابوالفضل قناعتی به عنوان منشی اول هیأت رئیسه، به دلیل اینکه تندگویان و راستگو نتوانستند نصف به علاوه یک آرا را کسب کنند رأی‌گیری به مرحله دوم کشیده شد. در قابت بین الهه راستگو و محمدمهدی تندگویان برای تصاحب یکی از صندلی‌های منشی هیأت رئیسه، راستگو توانست با ۱۶ رأی پیروز شود.

در جلسه علنی امروز شورا اعضاء ۱۴ رأی به اسماعیل دوستی، ۱۶ رای به تقی‌پور و یک رأی سفید دادند که در نتیجه آن رضا تقی‌پور برای یکسال دیگر در سمت سخنگوی شورا ابقاء شد.

خبرگزاری فارس: رئیس و نایب‌رئیس شورای پایتخت دوباره «اصولگرا» شدند/ چمران بر صندلی ریاست نشست/ مسجدجامعی تنها ۱۳ رای آوردبه گزارش اعتدال پرس به نقل از پیام نو، از قبل تصور می شد که رای حافظی وهادی ساعی به سبد مسجد جامعی ریخته می شود اما در روز رای گیری آنها رای خود را به نفع چمران به سبد انداختند.

رای عباس جدیدی وحسین رضا زاده که قبلا تصور می شد به نفع مسجد قابل تغییر است به سبد چمران ریخته شد.

بر اساس این گزارش آرایی که مسجد جامعی و چمران در انتخابات امروز کسب کردند؛ عبارتند از:

آراء مسجد جامعی:

احمد مسجد جامعی

محمد سالاری

فاطمه دانشور

احمد حکیمی پور

دنیا مالی

اسماعیل دوستی

محمد مهدی تندگویان

علی صابری

محسن سرخو

ولی الله شجاع‌پوریان

محمد حقانی

عبدالحسین مختاباد

غلامرضا انصاری

آراء  چمران:

پرویز سروری

رضا تقی پور

عباس شیبانی

رحمت الله حافظی

اقبال شاکری

مهدی چمران

علیرضا دبیر

حسین رضازاده

حبیب کاشانی

مرتضی طلایی

مجتبی شاکری

ابوالفضل قناعتی

معصومه آباد

عبدالمقیم ناصحی

محسن پیرهادی

الهه راستگو

عباس جدیدی

هادی ساعی

حاشیه های انتخابات رئیس شورای شهرخبرگزاری فارس: حضور دنیامالی در مراسم ختم مادر قناعتی/ انتخاب رئیس به تاخیر افتاد/ غایب، مسئولان شهرداری

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، با ورود خبرنگاران به صحن علنی شورا در ساعت ۹:۱۰ احمد مسجدجامعی به شوخی گفت: به نفع خبرنگاران پارتی‌بازی شده چرا آنها میوه دارند و ما نداریم؟ معمولا برعکس است.

وی ادامه داد: جدا از شوخی از جامعه خبری سپاسگزارم که به ارتقاء فهم درست از شورا کمک کرده‌اند و در بسیاری از دوره‌ها اصلا کسی نمی‌فهمید ریاست شورا کی عوض می‌شود و قوانین آن چگونه است اما انصافا خبرنگاران در این یک سال پوشش خبری خوبی از شورای شهر چهارم داشتند.

رئیس شورا افزود: من ساعت ۸ وارد سالن جلسات شدم و دیدم خبرنگاران قبل از من آمده بودند که این نشان می‌دهد شورا در سطح افکار عمومی مطرح و تأثیرگذار شده است.

وی تصریح کرد: رسانه‌ها فضای کارشناسی شورا را به زبان عمومی تبدیل کرده و به ارتقای کیفیت زندگی در شهر و دفاع از حقوق شهروندی مدد می‌رسانند.

مسجدجامعی در ادامه ضمن تسلیت درگذشت مادر ابوالفضل قناعتی گفت: احمد دنیامالی به نمایندگی از طرف شورای شهر در مراسم این مرحومه شرکت کرده و با هماهنگی‌های انجام شده تا ساعت ۱۱:۳۰ در جلسه حاضر می‌شود که آن زمان به بحث انتخابات می‌پردازیم.

وی اضافه کرد: علی صابری هم ظاهرا دیشب وقتی از محل سالن به سمت منزل می‌رفته تصادف کرده و به بیمارستان منتقل شده و تحت مداوا است.

وی سپس به شوخی گفت: خدا تا ظهر به بقیه اعضا رحم کند!

هادی ساعی نیز به مزاح افزود: به اعضا پیشنهاد می‌کنم همین جا که نشسته‌اند کمربندها را ببندند! خدا به آقای مختاباد رحم کند، معلوم نیست برای او چه اتفاقی افتاده است. در همان لحظه عبدالحسین مختاباد وارد جلسه شورا شد.

علی صابری عضو شورای شهر تهران پس از ترخیص از بیمارستان و به دلیل درد در سمت گردن و کمر با کمک ویلچر در شورا حاضر شد.

اسماعیل دوستی نیز در هنگام عبور از مقابل جایگاه خبرنگاران خطاب به آنان گفت: بچه‌ها خوش آمدید.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه فکر می‌کنی چه کسی رئیس شورا می‌شود، گفت: معلوم است، مسجدجامعی!

در جلسه انتخاب رئیس و هیأت رئیسه شورای شهر تهران  و هنگام توزیع برگه‌های رأی‌گیری ، درگیری بین کاشانی و دوستی ایجاد شد که برخی از اعضا از جمله پیرهادی، حافظی و دبیر با وساطت و پادرمیانی از کاشانی و دوستی خواستند در فضای آرامتر در رای‌گیری شرکت کنند.

انتهای خبر