مدیرعامل منطقه آزاد ارس اعلام کرد: لغو روادید تردد به نخجوان از مرز جلفا

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس گفت: متعاقب پیگیری‌های مستمر این سازمان و با هماهنگی و موافقت مسولان عالی رتبه داخلی با مقامات جمهوری خودمختار نخجوان، روادید تردد اتباع ایرانی به نخجوان لغو شد. به گزارش اعتدال پرس، محسن خادم عرب‌باغی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: اختصاص روادید برای تردد […]

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس گفت: متعاقب پیگیری‌های مستمر این سازمان و با هماهنگی و موافقت مسولان عالی رتبه داخلی با مقامات جمهوری خودمختار نخجوان، روادید تردد اتباع ایرانی به نخجوان لغو شد.

به گزارش اعتدال پرس، محسن خادم عرب‌باغی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: اختصاص روادید برای تردد اتباع ایرانی از سوی جمهوری خودمختار نخجوان، مشکلات متعددی در ارتباطات خانوادگی، اقتصادی، تجاری و گردشگری ایجاد کرده بود که با پیگیری و رایزنی های متعدد این مشکل حل شد.عرب باغی

عرب‌باغی اضافه کرد: با توجه به اشتراکات خانوادگی، فرهنگی و اجتماعی بین مردم مرزنشین دو کشور، برقراری روادید مانع از توسعه روابط در سطوح مختلف شده بود که انتظار می رود با شرایط جاری روابط دو کشور در عرصه های گوناگون به بهترین نحو توسعه و تداوم یابد.

وی منطقه آزاد ارس را مزیتی درخور توجه و انکار ناپذیر برای توسعه و آبادانی مناطق مرزی دو کشور دانست و اظهار داشت: مزیت‌های سرمایه گذاری، تجاری و بازرگانی ایجاد شده در منطقه آزاد ارس می‌تواند با تقویت روابط دوستانه و عمیق، نقش مهم و ویژه‌ای در فرایند تحولات اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری های متصور دو کشور داشته باشد.

وی ادامه داد: با اقدامات زیربنایی انجام شده و در دست اقدام در محدوده منطقه آزاد ارس و در مرزهای دو کشور، زمینه افزایش مبادلات تجاری، اقتصادی و ایجاد شهرک های مشترک صنعتی بین دو کشور بیش از پیش فراهم شده است.

عرب‌باغی یادآور شد: لغو روادید به نخجوان، به نقش آفرینی ارس در حوزه روابط بین الملل و افزایش سرمایه گذاری‌های تجاری، صنعتی، اقتصادی و گردشگری شتاب مضاعفی خواهد بخشید.

انتهای خبر