فاطمه هاشمی تبرئه شد +متن حکم

وکیل فاطمه هاشمی گفت: براساس نظر قاضی پرونده موکلم از اتهاماتش تبرئه شد. به گزارش اعتدال پرس، سید وحید ابوالمعالی وکیل فاطمه هاشمی در گفت‌وگو با فارس، گفت: براساس نظر قاضی پرونده موکلم از اتهاماتش تبرئه شد. بخشی از حکم صادر شده از سوی دادگاه: دادگاه با ملاحظه محتویات پرونده و لایحه اعتراضیه وکلای تجدیدنظرخواه […]

وکیل فاطمه هاشمی گفت: براساس نظر قاضی پرونده موکلم از اتهاماتش تبرئه شد.

به گزارش اعتدال پرس، سید وحید ابوالمعالی وکیل فاطمه هاشمی در گفت‌وگو با فارس، گفت: براساس نظر قاضی پرونده موکلم از اتهاماتش تبرئه شد.

بخشی از حکم صادر شده از سوی دادگاه:

دادگاه با ملاحظه محتویات پرونده و لایحه اعتراضیه وکلای تجدیدنظرخواه و تشکیل جلسه دادرسی و استماع اظهارات تجدیدنظرخواه و وکیل ایشان و نماینده دادستان، اعتراض را وارد می­داند، زیرا که اولا، ماده ۶۹۸ قانون مجازات اسلامی مورد استناد دادگاه بدوی، تجدیدنظرخواه به اتهام نشر اکاذیب محکومیت یافته است و مطابق مفاد ماده مارالذکر و همچنینی ماده ۱۰۴ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ نسبت به اتهام نشر اکاذیب صرفا با شکایت شاکی خصوصی قابل پی­گیری و شروع به تعقیب دادسرا می­باشد.

لکن در پرونده مطروحه، تحقیقات و تعقیب جزایی توسط دادستان تهران صورت گرفته است (در حالی که) که دادستان قانونا (منحصرا) حق درخواست تعقیب نسبت به جرایمی که جنبه عمومی دارد، دارا می­باشد {توضیح: که در این پرونده چنین حقی وجود نداشته است}. ثانیا، موضوع مطروحه نسبت به ریاست محترم مجلس شورای اسلامی جناب آقای علی لاریجانی مطرح گردیده در صورتی که ایشان طی نامه شماره ۱۰/۶۸۴۷۹/د مورخ ۱۸/۱۰/۱۳۹۲ به رییس کل سابق دادگستری استان تهران صراحتا اعلام نمودند که نسبت به موضوع شکایتی مطرح نکرده و ندارند مضافا به این که تقاضای مختومه شدن پرونده را نمودند ثالثا به این که تجدیدنظرخواه شدیدا در مراحل دادرسی و جلسه رسیدگی و تحقیقات موضوع بیان اکاذیب را تکذیب می­نماید و اظهارا مشارالیها هیچ فعل مجرمانه یا ترک فعل مجرمانه­ای را به روسای محترم مجلس و قوه قضاییه نسبت نداده است و صرفا جنیه انتقادی داشته و فاقد نیت مجرمانه در بیان مطالب بوده است که این مطلب نیز از نوع گفتار و بیان ایشان احراز نمی­گردد.

لذا دادگاه به دلیل عدم احراز وقوع بزه با پذیرش تجدیدنظرخواهی و ضمن نقض دادنامه معترض­عنه مستندا به بند یک ماده ۲۵۷ قانون آئین دادرسی کیفری و اصل برائت، حکم برائت تجدیدنظرخواه خانم فاطمه هاشمی بهرمانی را صادر و اعلام می­دارد رای صادره قطعی است.

انتهای خبر