خزانه‌دار اتاق بازرگانی تهران: رضا ضراب ارتباطش با بابک زنجانی را تکذیب کرده و آن را ساخته و پرداخته یک روزنامه ترکیه ای دانست

رضا ضراب از مصاحبه‌هایی که در ایران علیه اش صورت می‌گیرد گلایه‌مند و مدعی است که با توجه به خدماتی که در توسعه روابط ایران و ترکیه انجام داده مستحق این موضع‌گیری‌ها نیست و از اینکه نامش با بابک زنجانی برده می‌شود دلخور است. به گزارش اعتدال پرس، حمید حسینی، خزانه‌دار اتاق بازرگانی تهران از جمله کسانی است […]

رضا ضراب از مصاحبه‌هایی که در ایران علیه اش صورت می‌گیرد گلایه‌مند و مدعی است که با توجه به خدماتی که در توسعه روابط ایران و ترکیه انجام داده مستحق این موضع‌گیری‌ها نیست و از اینکه نامش با بابک زنجانی برده می‌شود دلخور است.

به گزارش اعتدال پرس، حمید حسینی، خزانه‌دار اتاق بازرگانی تهران از جمله کسانی است که اظهارنظرهایی در مورد رضا ضراب، تاجر تبریزی الاصل مقیم ترکیه در دوره بازداشتش در ترکیه داشته است؛ وی در گفتگو با «اقتصادنیوز» به بیان جزییات دیدار خود با رضا ضراب پرداخته است.

وی گفت: قبل از سفر به استانبول یکی از همکاران آقای حاج حسین ضراب با من تماس گرفت و از مصاحبه من علیه فرزندش رضا با روزنامه” تودی زمان ترکیه” گلایه کرد ، من به همکار ایشان توضیح دادم که نه تنها من علیه آقا رضا صحبت نکرده‌ام بلکه به علت شرایط ویژه ترکیه و نزدیک بودن به انتخابات از عملکرد ایشان دفاع نیز کرده‌ام و ایشان را به روزنوشت ۲۵ تیر ماه امسال که در سایتم موجود است ارجاع دادم ( روزنوشت تقریبا دو هفته قبل از چاپ مصاحبه منتشر شده بود) .ضمناً اعلام کردم که اواخر شهریور ماه یک سفرکاری به ترکیه دارم ومطلب روزنامه را پیگیری می‌کنم. در راستای همین موضوع پیشنهاد شد که در استانبول با آقایان حسین و رضا ضراب دیدار داشته باشم که پذیرفتم و مقدمات آن فراهم شد.

زنجانیحسینی ادامه داد:من یک ذهنیت مثبت نسبت به این خانواده داشتم و وقتی در۲۲ شهریور ماه در هتل محل اقامتم “رادیسون بلو” استانبول با ایشان دیدار کردم ، جریان مصاحبه با روزنامه “تودی زمان ترکیه” را شرح دادم و گفتم که با توجه به حساسیت انتخابات ترکیه در این مصاحبه هیچ مطلبی علیه ایشان نگفته‌ام و آمادگی دارم پس از مطالعه مصاحبه آن را تکذیب کنم . وقتی ایشان در جریان مصاحبه قرار گرفت با آقا رضا تماس گرفت و ایشان به جمع ما اضافه شد.

حسینی با بیان این که من تا آن لحظه روزنامه را ندیده بودم و آقا رضا مصاحبه من با روزنامه” تودی زمان” را با خود آورده بود،گفت: روزنامه مصاحبه من را همراه با یک عکس بزرگ و عکس‌هایی از رضا ضراب و بابک زنجانی در ۲۵  ماه جولای چاپ کرده بود .من که به زبان ترکی آشنایی نداشتم خواهش کردم مطلب را ترجمه و ارسال کنند که در روزنامه نکاتی از مصاحبه توسط روزنامه تودی زمان تحریف شده و نشان از شیطنت و بی‌اخلاقی مخالفان اردوغان است .

خزانه‌دار اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر این که اگر شما هم جای رضا ضراب بودید و این مصاحبه در تیراژ وسیعی در دو هفته مانده به انتخابات ترکیه چاپ می‌شد را می‌دید حق داشتید گلایه کنید و آن را غیر منصفانه و ناعادلانه بدانید،تصریح کرد: ملاقات من با ایشان حدود دو ساعت به طول انجامید، من مطرح کردم که به علت آگاهی از حساسیت انتخابات ترکیه در مصاحبه حتی در دفاع از شما اغراق کردم ولی این روزنامه مطالب و حرف‌های من را تحریف کرده و اصلاً مصاحبه را چاپ نکرده است بلکه برداشت خودش را منتشر کرده است. توضیح دادم که در ۲۵ تیر ماه امسال پس از مصاحبه با این روزنامه در روزنوشتم به این مصاحبه اشاره کرده‌ام و بخشی از مطالب بیان شده در مصاحبه را بیان کرده‌ام وحتما آن را مطالعه کنید.

حسینی درباره واکنش ضراب به حرف‌های وی گفت: رضا ضراب از مصاحبه‌هایی که در ایران علیه ایشان صورت می‌گیرد گلایه‌مند و مدعی بود که با توجه به خدماتی که در توسعه روابط ایران و ترکیه انجام داده مستحق این موضع‌گیری‌ها نیست و از اینکه نام ایشان با بابک زنجانی با هم برده می‌شود دلخور بود و این خبر که ایشان در موقع دستگیری بابک زنجانی را رئیس خود معرفی کرده تکذیب می‌کرد و آن را ساخته و پرداخته روزنامه تودی زمان می‌دانست.

وی افزود: تنها دلخوشی ایشان مصاحبه سفیر ایران در ترکیه بود که به طور هوشمندانه به اتهامات این پرونده و عملکرد رضا ضراب اشاره کرده و با تأکید بر حفظ روابط تجاری ایران و ترکیه از نبود مدرک معتبر مبنی بر ارتباط میان رضا ضراب و بابک زنجانی خبر داده بود . وی همچنین خواستار حمایت از افرادی شده بود که به گسترش تجارت و همکاری اقتصادی میان دو کشور کمک کرده‌اند. سفیر ایران در مصاحبه خود با روزنامه شرق اتهام ضراب را در ترکیه فساد ندانسته و آن را دور زدن تحریم ها دانسته ولی پرونده زنجانی را در ارتباط با فساد دانسته و کلا پرونده رضا ضراب در ترکیه را به ایران مربوط نمی‌داند زیرا ایشان یک تبعه ترک است.

 خزانه‌دار اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر این که جالب اینجاست که رضا ضراب در لیست تحریم‌ها قرار نگرفته و صادرات طلا به‌طور قانونی انجام شده است، تصریح کرد:وی در یک مورد با بابک زنجانی همکاری داشته که عاقبت خوبی نداشته و بنابراین ایشان از دو سال قبل به مسئولان ذیربط در وزارت نفت، وزارت خارجه و دستگاه‌های ذیربط هشدار لازم در مورد عاقبت همکاری با بابک زنجانی را داده ومدارک آن را در اختیار دارد .وی اعلام کرد که پرونده‌اش در دادگاه ترکیه مختومه شده و از اتهام دور زدن تحریم ها و پولشویی تبرئه شده و از اعتبار لازم در جامعه، دولت و بازار ترکیه و ایران برخوردار است و به اتفاق حاج آقا عازم حج واجب است.

انتهای خبر