دوره خدمت سربازی ۲۴ماهه شد/ ابطال کارت معافیت ۲۶ فوتبالیست‌‌

سردار موسی کمالی گفت: دوره خدمت سربازی با توجه به کاهش میزان موالید ۲۴ ماه شد.  به گزارش اعتدال پرس به نقل از تسنیم، سردار موسی کمالی جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در نشست خبری خود اظهار داشت: با توجه به کاهش میزان موالید، دوره خدمت سربازی ۲۴ماهه شد. سخنگوی امور مشمولین ستاد […]

سردار موسی کمالی گفت: دوره خدمت سربازی با توجه به کاهش میزان موالید ۲۴ ماه شد.

 به گزارش اعتدال پرس به نقل از تسنیم، سردار موسی کمالی جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در نشست خبری خود اظهار داشت: با توجه به کاهش میزان موالید، دوره خدمت سربازی ۲۴ماهه شد.

سخنگوی امور مشمولین ستاد کل نیروهای مسلح افزود: به‌موجب ماده ۴ قانون خدمت وظیفه عمومی،‌ خدمت سربازی ۲۴ ماه تعیین شده و ستاد کل نیروهای مسلح می‌تواند به‌صلاحدید، زمان خدمت سربازی را تغییر دهد. لذا با توجه به کاهش موالید ذکور، برنامه ریزی جهت افزایش جمعیت کشور و کمک به دولت برای تأمین نیروی متخصص خود،‌ تصمیم گرفته شد تا خدمت سربازی ۲۴ ماه باشد.

وی ادامه داد: قانون جدید از ابتدای سال ۹۴ لازم‌الاجرا خواهد بود.

جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: با توجه به سیاست‌ افزایش جمعیت، دوره متأهلان ۳ ماه کاهش می‌یابد و به‌ازای هر فرزند نیز ۳ ماه از دوره خدمت وظیفه کاسته می‌شود.

کمالی ادامه داد: خدمت در مناطق عملیاتی و امنیتی ۳ ماه و مناطق محروم و بد آب و هوا نیز ۲ ماه کسر خدمت خواهند داشت.

وی افزود: مشمولان غایب این فرصت را دارند تا پایان شهریور ماه سال ۹۴ خود را معرفی کرده تا از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

۲۵ بازیکن فوتبال محروم از بازی شدند/ برخی فوتبالیست‌ها فکر می‌کنند با آنها شوخی داریم

سخنگوی امور مشمولین ستاد کل نیروهای مسلح همچنین درباره بررسی کارت معافیت ۱۲۵ فوتبالیست متخلف اظهار داشت: کارت معافیت ۲۶ نفر از فوتبالیست‌‌ها ابطال شد که حق بازی ندارند، اگر فدراسیون فوتبال درخواست بازی این بازیکنان را در تیم‌های مسلح به‌جای خدمت سربازی داشته باشد به‌شرط عدم انعقاد قرارداد و پرداخت پاداش به این بازیکنان، مجاز به بازی در باشگاه‌های نیروهای مسلح هستند.

جانشین ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه ۱۲ نفر از این فوتبالیست‌ها برای پیگیری پرونده خود مراجعه نکردند، گفت: این افراد تصور می‌کردند ما با آنها شوخی داریم؛ پرونده ۳۵ نفر در دست بررسی است که تا نیم‌فصل لیگ امسال وضعیت آنها مشخص می‌شود. همچنین ۱۹ نفر نیز به‌دلیل برخی مشکلات در شناسایی مدارک هویتی، هنوز شناسایی نشده‌اند.

وی درباره درخواست برخی مربیان لیگ برتری برای موافقت با ادامه بازی فوتبالیست‌های متخلف تا پایان فصل گفت: خواهش می‌کنم از این شوخی‌ها نکنند چرا که ما حداکثر ارفاق در خصوص این بازیکنان را انجام داده‌ایم ولی در حقیقت‌ آنها مرتکب جرم شده‌اند.

کمالی همچنین از تأیید کارت معافیت ۲۸ نفر خبر داد.

سخنگوی امور مشمولین ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به برخی جوسازی رسانه‌ای توسط برخی رسانه‌های زرد گفت: سازمان وظیفه عمومی سالانه صدها هزار کارت معافیت و معافیت تحصیلی صادر می‌کند و در بسیاری از موارد،‌ صدور این معافیت‌ها بر اساس اطلاعات دستگاه‌های مختلف همچون سازمان بهزیستی، کمیته امداد و … است. لذا در بسیاری از موارد، نظام وظیفه نقش چندانی در صدور معافیت‌ها ندارد.

کمالی در ادامه درخصوص مجازات فوتبالیست‌های متخلف گفت: در موضوع مجازات این افراد نیز دو بخش متفاوت وجود دارد؛ اول آنکه ستاد کل نیروهای مسلح کارت این افراد را باطل اعلام می‌کند و آن‌ها موظف به گذراندن دوره سربازی با اضافه خدمت می‌شوند و در وهله دوم برای مشخص شدن مجازات جعل کارت، به دستگاه قضایی معرفی شده دستگاه قضا مجازات‌ جعل این کارت‌ها را که اسناد رسمی نیز محسوب می‌شوند مشخص می‌کند.

وی درباره سیاست‌ ستاد کل نیروهای مسلح در زمینه بخشش اضافه خدمت سربازان گفت: بررسی‌هایی به‌منظور کمک به بخشش اضافه خدمت سربازان در حال انجام است ولی هنوز تصمیم‌گیری نهایی انجام نشده اما در آینده‌ای نزدیک بخشش‌های در نظر گرفته شده اعلام می‌شود.

انتهای خبر