حکایت تکراری بنرهای تبریک و آشی که شور شد

اگرچه پیام تبریک و نصب بنر و بیلبورد برای منتخبین و منتصبین، نیت های مختلفی را میتواند بدنبال داشته باشد، اما جای تعجب آنجاست که این نهاد ها بی خبر بوده و هیچ اقدامی جهت تبریک برای منتخب انجام نداده اند. به گزارش اعتدال پرس به نقل از آناج، متاسفانه یکی از اقدامات ناخوشایندی که […]

اگرچه پیام تبریک و نصب بنر و بیلبورد برای منتخبین و منتصبین، نیت های مختلفی را میتواند بدنبال داشته باشد، اما جای تعجب آنجاست که این نهاد ها بی خبر بوده و هیچ اقدامی جهت تبریک برای منتخب انجام نداده اند.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از آناج، متاسفانه یکی از اقدامات ناخوشایندی که سالهاست در جمع برخی مسئولین و سیستم های اداری رواج پیدا کرده و تقریبا تبدیل به عرف شده است؛ نصب بنرهای متعدد تبریک بعد از انتصاب ها و انتخاب هاست، به حدی که این موضوع از نظر اکثر مردم بازتابی منفی داشته و برداشت های متفاوتی از آن را در کارنامه فرد تقدیر شونده در اذهان باقی می گذارد.

اما مدتیست باب این قضیه و “از طرف ها” از حد اشخاص حقیقی، موسسات خصوصی و ادارجات دولتی فراتر رفته و پای اقشار مختلف مانند هنرمندان، نویسندگان بسیجیان، مهندسان و … باز شده و این بهانه ای است تا بعد از هر انتخاب و انتصابی سیل بی شمار بنرها حتی در دور افتاده ترین نقاط شهر با عناوین مختلف دیده شود، آنچنان که اگر به متن جملاتشان توجهی نشود، گویی ایام تبلیغات انتخاباتی در ذهن آدمی متبادر می شود.

تلخ تر ماجرا وقتی است که این بنرها اکثرا توسط خود یا اطرفیان نزدیک فرد انتخاب شونده تهیه و نصب شود.

این موضوع متاسفانه در رابطه با شهرداری و شورای شهر تبریز شدت بیشتری داشته و به بهانه های مختلف حتی انتخاب مجدد اعضای شورا به کمیسیون های تخصصی شورا انجام می شود. در حالی که حتی انتخاب و رای آن نیز توسط خودشان بوده و اصولا اتفاق خاصی نیافتاده است؛ آنچنان که از این انتخابات در داخل مجلس شورای اسلامی در طول سال و مکررا انجام می شود.

تنها یکی از چندین نمونه آن نصب بنرهایی در سطح شهر به مناسبت انتخاب مجدد خانم حضرتی به ریاست کمیسیون فرهنگی شوراست.

گزارش خبرنگار آناج حاکیست، نصب بنرهای متعدد تبریک برای این عضو شورا به نام برخی ارگان ها، نهادهای عمومی و اقشار از جمله هنرمندان آنچنان حساسیت برانگیز شده که برخی چهرهای شاخص آن قشر نیز از آن تبریک اعلام برائت نموده اند.

اما ماجرا آنوقت پیچیده تر می شود که نصب بنر تبریک از طرف یک نهاد خاص موجب تعجب و واکنش شدید آن نهاد شده و رسما منکر این اقدام شده اند، به نحوی که یک منبع آگاه از شکایت آن نهاد به مقام قضایی خبر داده و خواستار برخورد با این حرکت نادرست شده اند.

هر چند آنطور که ذکر شد؛ این پدیده غلط دارای سابقه ای طولانی و شامل اکثر مسئولان هست، اما به نظر می رسد سمت فرهنگی نامبرده در شورای شهر و انتظار متفاوت مردم از مسئولان حوزه فرهنگ باید موجب احتیاط و دقت عمل بیشتر در این موارد باشد.

گفتنی است پیامهای تبریک و نصب بنر و بیلبورد برای منتخبین و منتصبین، نیت های مختلفی را میتواند بدنبال داشته باشد که در گزارشهای بعدی آناج به تفصیل به این موضوع خواهیم پرداخت، اما جای تعجب آنجاست که شوری این آش به حدی رسیده که از طرف نهادهای بی خبر هم اقدام به نصب بنر و بیلبورد در سطح شهر می شود.

انتهای خبر