ناگفته های سرمربی تیم فوتسال دبیری تبریز پس از جدایی از این تیم/ اگر در خانه کاموا ببافم بهتر از این است که در چنین تیم‌هایی کار کنم

سرمربی پیشین تیم فوتسال دبیری تبریز می‌گوید اگر به گذشته بر می‌گشت سرمربی این تیم نمی‌شد. حسین شمس همچنین با بیان اینکه نسل فوتسال عوض شده و بازیکن سالاری غوغا می‌کند، می‌گوید اگر در خانه کاموا ببافد بهتر از این است که در تیم‌هایی که بازیکنانش تصمیم گیری می‌کنند، کار کند. حسین شمس درباره جدایی […]

سرمربی پیشین تیم فوتسال دبیری تبریز می‌گوید اگر به گذشته بر می‌گشت سرمربی این تیم نمی‌شد. حسین شمس همچنین با بیان اینکه نسل فوتسال عوض شده و بازیکن سالاری غوغا می‌کند، می‌گوید اگر در خانه کاموا ببافد بهتر از این است که در تیم‌هایی که بازیکنانش تصمیم گیری می‌کنند، کار کند.

حسین شمس درباره جدایی قطعی‌اش از تیم دبیری تبریز با بیان مطالب فوق اظهار کرد: تا جایی که من می‌دانم قرار شده است شهرام دبیری هدایت تیم را بر عهده بگیرد. ظاهرا ایشان به عنوان سرمربی معرفی شده است. من قبلا هم گفته بودم به تیم بر نمی‌گردم.

برگشتم به لیگ فوتسال به صلاح نبود لطفا برایم در کمیته فنی حکم نزنید!  title=
وی درباره اینکه بازگشتش به لیگ فوتسال بعد از چند سال برایش گران تمام شده است، تاکید کرد: من چهار سال در لیگ سرمربیگری نکرده بودم. واقعا برگشتم به این شکل به فوتسال به صلاح نبود ولی به هر حال تجربه خوبی به دست آوردم.

نسل فوتسال تغییر کرده است
سرمربی پیشین تیم دبیری ادامه داد: نسل فوتسال ایران عوض شده است. من با دید چهار سال قبل به فوتسال برگشتم ولی متاسفانه نسل فوتسال تغییر کرده و الان بازیکنان برای باشگاه‌ها تصمیم می‌گیرند. در خیلی از تیم‌ها هم این رویه ایجاد شده است. ما هم مثل سیستم قدیم که بازیکنان تابع تیم و سرمربی بودند کارمان را شروع کردیم ولی توقعمان نابجا بود!

کاموا ببافم بهتر است!
شمس خاطرنشان کرد: من با این مسائل و بازیکن سالاری کنار نمی‌آیم. آدم در خانه کاموا و بافتنی ببافد بهتر از این است که با این شرایط در لیگ فوتسال کار کند!

دبیری را خودم می‌بستم شاید قهرمان آسیا می‌شدیم
وی درباره اینکه آیا اگر به گذشته بازگردد باز هم سرمربی تیم دبیری خواهد شد یا خیر، تصریح کرد: به هیچ عنوان به این ترتیب به فوتسال بر نمی‌گشتم و سعی می‌کردم همه چیز را خودم بچینم. وقتی من به دبیری آمدم هشت بازیکن با این تیم قرارداد داشتند و من در آچمز بودم. اگر خودم تیم را می‌بستم شاید به راحتی قهرمان آسیا می‌شدیم!

دو بازیکن ادعا داشتند
سرمربی پیشین دبیری در پاسخ به سئوالی مبنی بر دلیل کم کاری دو بازیکن تیمش در طول فصل، تاکید کرد: دو بازیکن ادعا داشتند که باید مثل فصل قبل ۳۸ دقیقه بازی کنند در حالی که توان بدنی آنها فقط پنج، شش دقیقه بود. من در تیم دبیری تلاش کردم حق را به حقدار بدهم که این تصمیم به بعضی‌ها برخورد و بعضی بازیکنان که ادعا داشتند، خوششان نیامد!

نمی‌توانم از تهران خارج شوم
شمس درباره شایعه حضورش در تیم گیتی پسند به جای محمد کشاورز هم گفت: این موضوع صحت ندارد. کشاورز دارد کارش را انجام می‌دهد. من در حال حاضر تهران هستم و از آنجا که در انجمن فوتسال ناشنوایان، انجمن فوتسال دانش آموزان و شهرداری مشغول کارم، نمی‌توانم از تهران خارج شوم. مگر اینکه یکی، دو روز از تهران بروم و برگردم که با این وضعیت شدنی نیست.

۳۵ روز است از کمیته فنی خبری نیست
وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره برگزار نشدن جلسات کمیته فنی فوتسال و احتمال صوری بودن آن هم اظهار کرد: به رغم اینکه قرار بود هر دو هفته یکبار جلسه داشته باشیم ولی الان ۳۵ روز است که خبری نیست. قرار بود شنبه گذشته جلسه‌ای برگزار شود که این جلسه لغو شد. هنوز کمیته فنی آنطور که باید و شاید شکل نگرفته و ابلاغیه‌ای به ما نداده‌اند.

می‌خواهند حق السکوت بدهند
شمس افزود: متاسفانه یک توقعاتی وجود دارد که حالا که عضو کمیته فنی هستیم حرف نزنیم و انتقاد نکنیم. در واقع می‌خواهند این یک جور حق السکوت باشد ولی چنین چیزی به رویه و اهداف من نمی‌خورد. قطعا هر ایرادی در فوتسال کشور ببینم، آنرا بیان می‌کنم و حتی به حکم و پُستم نگاه نمی‌کنم. من اجازه نمی‌دهم فوتسال دست آقایان رها شود و هیچکس انتقاد نکند.

خواهش می‌کنم برایم حکم نزنید!
سرمربی پیشین تیم ملی فوتسال ایران خاطرنشان کرد: من از این اخلاق‌ها ندارم. خواهش می‌کنم اگر کمیته فوتسال با این اخلاقم مشکل دارد، برایم حکم نزند! اگر فکر می‌کنند با این احکام سکوت می‌کنم، اشتباه می‌کنند. به عنوان مثال در همین قضیه تیم ملی برای مسابقات گرندپری، تعداد زیادی از فوتسالیست‌های خوبمان بیرون مانده‌اند و به تیم ملی دعوت نشده‌اند.

خفه خون نمی‌گیرم!
شمس تاکید کرد: می‌گویند چون من در تیم باشگاهی موفق نبوده‌ام، باید در فوتسال “خفه‌خون بگیرم”! در حالی که من از این اخلاق‌ها ندارم. از تیم ماهان تندیس که حالا با اقتدار در صدر جدول لیگ است فقط یک بازیکن به تیم ملی دعوت شده در حالی که حداقل سه، چهار بازیکن می‌توانستند در تیم ملی باشند. سعید تقی زاده در تیم گیتی پسند یک سر و گردن از فوتسال آسیا بالاتر است ولی در لیست تیم ملی جایی ندارد. از تیم دبیری هم حداقل دو، سه بازیکن شایسته حضور در تیم ملی بودند ولی خسوس کاندلاس تصمیم گرفته همان تیم آسیایی را به برزیل ببرد.

حسن‌زاده و طیبی نمی‌توانند به برزیل بروند
سرمربی پیشین تیم ملی و تیم دبیری تبریز در پایان با تاکید مجدد بر اینکه با گرفتن یک حکم از کمیته فوتسال هم سکوت نخواهد کرد، گفت: حالا که باشگاه نوریلسکی روسیه به اصغر حسن‌زاده و حسین طیبی اجازه حضور در گرندپری نمی‌دهد بهتر بود از بازیکنان جوان و آینده دار دعوت می‌شد.

انتهای خبر