وزارت خارجه ترکیه سفیر ایران را احضار کرد

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه از احضار سفیر ایران خبر داد.  به گزارش اعتدال پرس، وزارت خارجه ترکیه، علی‌رضا بیگدلی، سفیر ایران در این کشور را احضار کرده است. خبرگزاری آناتولی از قول «تانگو بیلگیج»، سخنگوی وزارت خارجه ترکیه گزارش داد آنکارا به دلیل انتقاد تهران از سیاست‌هایش در سوریه سفیر این کشور را فراخوانده است. سخنگوی […]

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه از احضار سفیر ایران خبر داد.

 به گزارش اعتدال پرس، وزارت خارجه ترکیه، علی‌رضا بیگدلی، سفیر ایران در این کشور را احضار کرده است.

خبرگزاری آناتولی از قول «تانگو بیلگیج»، سخنگوی وزارت خارجه ترکیه گزارش داد آنکارا به دلیل انتقاد تهران از سیاست‌هایش در سوریه سفیر این کشور را فراخوانده است.

سخنگوی وزیر خارجه ترکیه گفت: «ترکیه برای انجام اقداماتی در راستای قوانین بین‌المللی علیه تهدیدات ضد امنیت ملی نیازی به اخذ اجازه از هیچ کشوری ندارد.»

وی افزود : ترکیه اظهارات مقامات ایرانی را درباره وقایع کوبانی و تراژدی انسانی در منطقه را محکوم می‌کند و از ایران می‌خواهد با سرافکندگی در این باره سکوت کند چرا که این کشور از حامیان رژیم سوریه بوده که باعث ایجاد این مشکل در منطقه شده است.

ترکیه از جمله کشورهایی بوده که از زمان آغاز ناآرامی‌ها در کشور سوریه در سال ۲۰۱۱ آشکارا از تروریست‌های مسلح سوریه حمایت کرده است. این کشور در حال حاضر از جمله کشورهای مظنون به حمایت مالی از گروه تروریستی داعش است.

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه افزود ایران خواستار آن شده که برای کمک به مردم سوریه از دولت این کشور اجازه گرفته شود، اما ترکیه مخالفت خود با این موضوع را به سفیر ایران منتقل کرده است.

انتهای خبر