واکنش شیعیان ترکیه به سخنان توهین آمیز رجب اردوغان به رهبر معظم انقلاب

سخنان توهین آمیز رییس جمهور ترکیه در مراسم افتتاحیه سال جدید تحصیلی در دانشگاه مارمارای استانبول بر علیه امام خامنه ای(مدظله العالی) موجی از اعتراضات را در این کشور به دنبال داشت. به گزارش اعتدال پرس، سخنان توهین آمیز رییس جمهور ترکیه در مراسم افتتاحیه سال جدید تحصیلی در دانشگاه مارمارای استانبول بر علیه امام […]

سخنان توهین آمیز رییس جمهور ترکیه در مراسم افتتاحیه سال جدید تحصیلی در دانشگاه مارمارای استانبول بر علیه امام خامنه ای(مدظله العالی) موجی از اعتراضات را در این کشور به دنبال داشت.

به گزارش اعتدال پرس، سخنان توهین آمیز رییس جمهور ترکیه در مراسم افتتاحیه سال جدید تحصیلی در دانشگاه مارمارای استانبول بر علیه امام خامنه ای(مدظله العالی) موجی از اعتراضات را در این کشور به دنبال داشت.

شیعیان ترکیه پس از انتشار سخنان توهین آمیز اردغان با در دست گرفتن تصاویری از رهبر معظم انقلاب اسلامی و سید حسن نصر الله، و سردادن شعارهایی نظیر “الله اکبر، الله اکبر، قهرمان رهبر”، “زبانی را که به رهبر اهانت کند، می بریم”، “عراق قبرستان داعشی ها خواهد شد”، “الله اکبر، خامنه ای رهبر”، “لبیک یا حسین (ع)”، “شیعه و سنی برادرند، اردوغان خائن است”، “همه ما سربازان رهبر هستیم” به خیابان ریخته و به زبان درازی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه واکنش نشان دادند.

گفتنی است؛ اردوغان در این سخنرانی اظهار کرده است:” این رهبر دینی از قاتل ۲۵۰ هزار نفر انسان مظلوم در سوریه حمایت مستقیم می کند.” اردوغان با اشاره واضح به حضرت آیت الله خامنه ای ،می افزاید:”وقتی از این آقایان می پرسیم که چرا در مقابل قتل و عام ملت مظلوم سوریه توسط اسد ساکت مانده اید ؟ به ما می گویند که رژیم اسد تنها رژیمی است که در مقابل ظلم اسرائیل ایستادگی میکند اما این در حالی است که اسد تاکنون یک عدد گلوله نیز به سمت اسرائیل شلیک نکرده است.”

رجب طیب اردوغان در حالی از موضع محکم جمهوری اسلامی ابراز گلایه می کند که همگان میدانند ترکیه در رشد تروریسم در منطقه و تقویت گروههای تکفیری نقش غیر قابل کتمانی داشته است.

از سویی دیگر باید به رییس جمهور ترکیه تفهیم شود که شما در جایگاهی نیستید که نست به مواضع رهبر عالیقدر مسلمین اظهار نظر نمایید چه اینکه از سخنان خشم الود وی نیز به وضوح قابل دریافت است که سیاست اصولی جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب تاکنون توانسته سوریه را از گزند دشمنان غربی و کاسه لیسان منطقه ای آن مصون بدارد.و همین مهم باعث خشم اردوغان شده است.

منبع: زیتون

انتهای خبر