رئیس‌جمهور چچن به دنبال دستگیری خلیفه داعش

رئیس جمهوری چچن اعلام کرد که نیروهایی را مأمور یافتن ابوبکر البغدادی خلیفه داعش کرده است. به گزارش اعتدال پرس،”رمضان قادروف” تاکید کرد: مردانی را موظف به جستجو در پی رهبر تندروی سازمان داعش کرده ام، اما آن ها هنوز او را نیافته اند. قادروف پیش از این اعلام کرده بود که ابوبکر البغدادی، توسط […]

رئیس جمهوری چچن اعلام کرد که نیروهایی را مأمور یافتن ابوبکر البغدادی خلیفه داعش کرده است.

به گزارش اعتدال پرس،”رمضان قادروف” تاکید کرد: مردانی را موظف به جستجو در پی رهبر تندروی سازمان داعش کرده ام، اما آن ها هنوز او را نیافته اند.

قادروف پیش از این اعلام کرده بود که ابوبکر البغدادی، توسط ژنرال پترائوس فرمانده سابق نیروهای ائتلاف در عراق به کار گرفته شده است.

رئیس جمهوری چچن تاکید کرد: بغدادی باید اعتراف کند که برای سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا کار می کند و برادرانمان را به کشتن داده است. او باید عذرخواهی کند، تا “شیطان های گمراه شده ای که از او پیروی می کنند” به سرزمین های خود برگردند، در غیر این صورت باید کشته شوند.

وی با بیان این که داعش، گروهی جنایتکار، تروریست و شیطان صفت است، خاطر نشان کرد: به این ترتیب، هر کس از آن ها پیروی کند، خود را به کشتن می دهد و برادران مسلمان را می کشد، به همین سبب، چچنی هایی که تصمیم داشته باشند به داعش ملحق شوند را هر جا که باشد، نابود خواهیم کرد.

رمضان قادروف همچنین، قطع شبکه اینترنت جمهوری چچن را خواستار شد و تاکید کرد: هرچند این اقدام، از نظر سیاسی، اجتماعی و اقتصادی، پیامدهای منفی دارد، اما در عوض می تواند جلوی برادرکشی را بگیرد.

منبع: العالم
انتهای خبر