سن افسردگی در آذربایجان شرقی به زیر ۹ سال رسید!

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: متاسفانه آمار حکایت از آن دارد که سن افسردگی در بین بانوان آذربایجان شرقی  به زیر ۹ سال رسیده است.  به گزارش اعتدال پرس به نقل از ایرنا، لیلا جاویدان روز چهارشنبه در نشست با مشاوران بانوان ادارات استانی افزود: عدم تحرک […]

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: متاسفانه آمار حکایت از آن دارد که سن افسردگی در بین بانوان آذربایجان شرقی  به زیر ۹ سال رسیده است.

 به گزارش اعتدال پرس به نقل از ایرنا، لیلا جاویدان روز چهارشنبه در نشست با مشاوران بانوان ادارات استانی افزود: عدم تحرک و فعالیت ورزشی مناسب موجب شده بیماری های جسمی و روانی در بین زنان افزایش یابد.

وی با بیان اینکه زنان نقش اساسی در تربیت فرزندان و تحکیم بنیان خانواده ایفا می کنند ادامه داد: از نظر جامعه شناسی این امر تهدیدی برای سلامت نسل آینده می باشد که ضروری است در این خصوص اقدامات اساسی صورت گیرد.

جاویدان با تاکید بر اینکه ورزش نقش بسیار مهمی در ایجاد نشاط و شادابی و افزایش کیفیت کاری کارکنان ایفا می کند گفت: کارکنان زن با اهمیت به سلامت جسمی و روحی خود الگوی مناسبی برای دیگر بانوان در جامعه هستند.

وی اظهار کرد: مشاوران ادارات باید به عنوان رهبر گروه عمل کرده و حق و حقوق ورزشی بانوان را از امور اداری مجموعه خود در خواست و نسبت به احیای ورزش بانوان کارمند اداره خود اقدام کنند.

مسوول امور ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی نیز گفت: متاسفانه دستگاه های دولتی نسبت به فعال کردن ورزش بانوان اقدامات اساسی انجام نمی دهند.

ملیحه علیزاده افزود: کارمندان به دلیل نوع شغلی خود از تغذیه مناسب و تحرک کافی برخوردارند که این امر موجب آسیب های مختلف جسمی در فرد می شود.

وی ادامه داد: به همین دلیل اغلب کارکنان با چاقی مفرط و افسردگی مواجه هستند که این امر موجب کاهش بهره وری و فرسودگی شغلی و کاهش عملکرد در ادارات شده است.

وی بر ارتباط و تعامل دستگاه های مختلف با اداره کل ورزش و جوانان تاکید کرد و گفت: این اداره کل آماده همکاری و مشارکت در برنامه های ورزشی ادارات مختلف استانی است.

علیزاده افزود: متاسفانه استقبال خوبی از برنامه های مختلف اداره کل ورزش و جوانان توسط کارکنان زن ادارات صورت نمی گیرد و ضروری است مشاوران ادارات در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهند.

انتهای خبر