آخرین گام برای جهش اقتصادی در منطقه برداشته شد/ تصویب نهایی قانون کالای همراه مسافر در منطقه آزاد ارس توسط دولت

نماینده مردم جلفا و مرند در مجلس شورای اسلامی گفت: با تصویب هیئت دولت در جلسه اخیر در تبریز، قانون کالای همراه مسافر در منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس اجرایی می شود. به گزارش اعتدال پرس،  محمد حسن‌نژاد افزود: اجرای این قانون به عنوان یکی از مصوبه‌های سفر اخیر هیئت دولت به آذربایجان‌شرقی با هدف […]

image_pdfimage_print

نماینده مردم جلفا و مرند در مجلس شورای اسلامی گفت: با تصویب هیئت دولت در جلسه اخیر در تبریز، قانون کالای همراه مسافر در منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس اجرایی می شود.

به گزارش اعتدال پرس،  محمد حسن‌نژاد افزود: اجرای این قانون به عنوان یکی از مصوبه‌های سفر اخیر هیئت دولت به آذربایجان‌شرقی با هدف پویایی بازارهای مرزی به زودی از سوی دولت ابلاغ می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اجرای این قانون در منطقه آزاد ارس را نیازمند توسعه خدمات مسافری دانست و کاهش قیمت نهایی کالا، سهولت دسترسی به اجناس مورد نیاز توسط اتباع خارجی و ایرانی، افزایش اشتغال زایی و بهبود معیشت مرزنشینان را از مزایای اجرای این قانون عنوان کرد.

با اجرای قانون کالای همراه مسافر مناطق آزاد ارس، اروند و انزلی از مزایای اقتصادی این مصوبه برخوردار می شوند و از لحاظ اجرای این قانون به سایر مناطق آزاد می پیوندند.

حسن‌نژاد همچنین از تصویب استقرار تاسیسات گمرکی در گیت‌های ورودی منطقه آزاد ارس در جلفا و مرز ارمنستان طی سفر اخیر هیات دولت به آذربایجان‌شرقی خبر داد و افزود: این پروژه با مشارکت 50 درصدی وزارت اقتصاد تا پایان شهریور ماه سال جاری انجام می‌شود.

انتهای خبر