داستان کذب دختر شناگر 8 ساله که نمی‌تواند قهرمان جهان شود!

در شرایطی که برخی از رسانه‌‌های غربی تلاش می‌کردند با استفاده ابرازی از دختر شناگر اصفهانی که نمی‌تواند قهرمان جهان شود به سیاه‌نمایی در مورد ایران بپردازند، مشخص شد این خبر واقعیت ندارد. به گزارش اعتدال پرس به نقل از نامه، طی روزهای گذشته خبری در فضای مجازی منتشر شد که به سرعت در شبکه‌های […]

image_pdfimage_print
در شرایطی که برخی از رسانه‌‌های غربی تلاش می‌کردند با استفاده ابرازی از دختر شناگر اصفهانی که نمی‌تواند قهرمان جهان شود به سیاه‌نمایی در مورد ایران بپردازند، مشخص شد این خبر واقعیت ندارد.
داستان کذب دختر شناگر 8 ساله برای سیاه‌نمایی علیه ایران

به گزارش اعتدال پرس به نقل از نامه، طی روزهای گذشته خبری در فضای مجازی منتشر شد که به سرعت در شبکه‌های اجتماعی انتشار قابل توجهی پیدا کرد بدون اینکه منبع معتبری در مورد این خبر عنوان شود.

بر اساس این خبر الینا قاضی عسگر که در حال حاضر 8 سال دارد، در 3 سالگی و به طور تصادفی در یکی از استخرهای شهر اصفهان، استعدادش کشف شده است، وی که به همراه مادر خود به استخر رفته بود، در بخش کودکان و کم عمق با تیوب مشغول بازی بوده که ناگهان او را در قسمت سه متری و عمیق استخر مشاهده می‌کنند، مربی حاضر در استخر متوجه شجاعت او می‌شود و در ادامه نیز والدین او هفت ماه و بطور مداوم برای او مربی می‌گیرند.

گفته شده این شناگر نونهال در 4 سالگی قهرمان مسابقات زیر 9 سال در استان اصفهان و در 5 سالگی قهرمان مسابقات زیر 9 سال در کل کشور شده و به همراه سه دختر دیگر، برای مسابقات جهانی تایلند اعزام شده که نتیجه آن نایب قهرمانی جهان است.

سیاه نمایی صورت گرفته در خبر جایی است که این طور وانمود شده که وی پس از رسیدن به سن تکلیف از لحاظ شرعی امکان حضور در مسابقات شنا را ندارد و با عوام فریبی سعی شده این گونه القا شود که وی تمام شرایط لازم برای قهرمانی در جهان را دارد اما به واسطه محدودیت‌هایی که برای حضور وی در مسابقات بین المللی وجود دارد، ناچار به بازنشسته شدن است.

عدم اطلاع جامعه رسانه‌ای اصفهان از وجود دختری قهرمان با این مشخصات موجب شد تا برای پیگیری صحت و سقم خبر پیگیری‌هایی را صورت بدهیم.

سرپرست هیئت شنای استان اصفهان از وجود چنین ورزشکاری در اصفهان اظهار بی اطلاعی می کند و در ادامه پیگیری‌های انجام شده نایب رئیس بانوان هیئت شنای استان اصفهان نیز که سال‌هاست در این حوزه مسئولیت دارد، از وجود چنین شناگری در اصفهان اطلاع ندارد، درصورتی که به طور طبیعی تمام فعالیت‌های هیئت در بخش بانوان زیر نظر وی انجام می‌شود.

از طرفی خبر نایب قهرمانی شناگران نونهال ایرانی در مسابقات جهانی تایلند صحت نداشته و هیچ منبعی کسب چنین عنوانی را تایید نمی‌کند، ضمن اینکه فدراسیون شنا نیز از وجود چنین پدیده‌ای در ورزش کشور بی اطلاع است.

این خبر کذب و دروغ که توسط رسانه‌های غربی مطرح شده، گسترش زیادی در فضای مجازی داشت تا جایی که در گوگل برای جستجوی نام الینا قاضی عسگر2هزار و 300 صفحه یافت می شود، اما به نظر می رسد هدفی جز سیاه نمایی در مورد ایران نداشته است زیرا به صراحت اعلام شده که این کودک برای قهرمانی جهان چاره‌ای به جز خارج شدن از کشور ندارد.

این در حالی است که در تیتر این خبر عنوان شده این دختر حق قهرمان جهان شدن را ندارد، بدون اینکه به این نکته توجه شود که وی چه فاکتورهایی دارد که بتواند قهرمان جهان شود اما نکته تاسف برانگیز اینجاست که بسیاری از کاربران فضای مجازی بدون اینکه از صحت و سقم این خبر مطلع باشند، اقدام به انتشار آن در فضای مجازی می‌کنند.

انتهای خبر