دست کاری کارمند یک شرکت اینترنتی در تبریز مشکل‌ساز شد

کارمند شرکتی که برای بررسی قطع و وصل پهنای باند کاربر اقدام به استفاده غیرمجاز می‌نمود شناسایی و مورد توجیه برابر قانون جرائم رایانه‌ای قرار گرفت. به گزارش اعتدال پرس، رئیس پلیس فتا آذربایجان‌شرقی در تشریح این خبر اظهار داشت : چندی پیش در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه با خریداری اشتراک […]

کارمند شرکتی که برای بررسی قطع و وصل پهنای باند کاربر اقدام به استفاده غیرمجاز می‌نمود شناسایی و مورد توجیه برابر قانون جرائم رایانه‌ای قرار گرفت.

به گزارش اعتدال پرس، رئیس پلیس فتا آذربایجان‌شرقی در تشریح این خبر اظهار داشت : چندی پیش در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه با خریداری اشتراک یک ساله اینترنت با حجم ۶۵ گیگا بایت از یکی از شرکت‌های ISP و با توجه به ابنکه بیش از ۳ گیگ از اینترنت استفاده نکرده بودم اعتبار حجم اینترنتی تمام شده است که موضوع رسیدگی در دستور کار احدی از کاراگاهان ویژه تیم اجتماعی این پلیس قرار گرفت.

محمد قاسملو تصریح کرد: با بررسی تخصصی توسط کارشناسان این پلیس مشخص گردید که یک نفر با هویت معلوم از اشتراک شاکی استفاده نموده که با احضار وی به این پلیس اعلام نمود که در شرکت فوق من مشغول به کار می‌باشم که در حین کار تماس‌هایی از جانب مشترکین انجام می‌گیرد و برای اینکه تست کنم، آیا مشکل قطعی اینترنت از طرف ISP می‌باشد یا خیر که با گرفتن شماره مشترک با مودم خود تست می‌کردم.

این مقام انتظامی افزود: در ادامه اظهارات متهم با وجود اینکه خودم اشتراک اینترنت دارم پس از اطمینان از صحت آن فراموش کردم تنظینات مودم را به حالت اولیه برگردانم و اکنون حاضرم تمامی خسارت را به مشترک برگردانم وپرونده با دریافت کلیه خسارات وارده و رضایت شاکی توسط متهم مختومه گردید.

رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی در پایان خاطرنشان کرد: کارکنان شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی، بدون اجازه کاربران حق استفاده از پهنای باند آنها را نداشته و برابر ماده ۵ قانون جرایم رایانه ای به مجازات حبس و یا جزای نقدی و یا هر دو برابر برابر قانون فوق محکوم خواهند شد.

به خاطر داشته باشیم رعایت حریم خصوصی افراد در فضای مجازی ، از مهمترین اولویت های اخلاقی و اجتماعی کاربران نسبت به همدیگر می باشد.

انتهای خبر