فرود اضطراری پرواز تبریز – تهران و نجات کودک ۴ ساله

با اقدام به موقع خلبان پرواز تبریز – تهران در فرود اظطراری هواپیما، جان کودک خردسال از مرگ حتمی نجات یافت. به گزارش اعتدال پرس، روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی اعلام‌کرد: در پی ایست تنفسی دختر چهار ساله که مسافر پرواز تبریز-تهران بود، پرواز هواپیما در فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز […]

با اقدام به موقع خلبان پرواز تبریز – تهران در فرود اظطراری هواپیما، جان کودک خردسال از مرگ حتمی نجات یافت.

به گزارش اعتدال پرس، روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی اعلام‌کرد: در پی ایست تنفسی دختر چهار ساله که مسافر پرواز تبریز-تهران بود، پرواز هواپیما در فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز به تاخیر افتاد.

حبیب حسینقلی‌زاده اظهارکرد: با اعلام ایست قلبی – تنفسی دختر ۴ ساله داخل هواپیمای پرواز تبریز – تهران، تکنیسین‌های پایگاه اورژانس مستقر در فرودگاه در ساعت ۲۳:۳۰ شب‌گذشته به داخل هواپیما اعزام شدند.

وی افزود: در پی ایست تنفسی این دختربچه و اعلام حادثه به خلبان پرواز، هواپیما که در حال برخواستن از باند بود، اقدام به فرود کرد و با اقدامات سریع تکنیسین‌های اورژانس ۱۱۵، بیمار از مرگ حتمی نجات یافت.

وی اظهارکرد: در این حادثه دانه تسبیح به راه هوایی کودک پریده و در پی آن قطع تنفس و ایست قلبی رخ داد.

وی گفت: با انجام مانور خارج‌کردن جسم خارجی در مسیر راه تنفسی و انجام اقدامات احیایی، کودک به زندگی بازگشت و بیمار با اقدامات پیش‌بیمارستانی به بیمارستان کودکان تبریز انتقال داده شد.

حسینقلی‌زاده در ادامه گفت: در کودکان عامل اصلی ایست قلبی، وقفه یا ایست تنفسی آنهاست که اکثرا به دنبال پریدن جسم خارجی همچون توپ کوچک، دانه تسبیح، تکه‌های غذا و میوه و … است.

روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اهمیت آموزش در بین هموطنان گفت: آموزش فوریت‌های پزشکی برای تمامی هموطنان امری لازم است تا در صورت بروز چنین حوادثی، بتوانند جان عزیزان خود را نجات دهند.

انتهای خبر