تخصیص ۶۴۰میلیارد ریال از اعتبارات معوق سال۹۲ آذربایجان شرقی با تصویب دولت/ مصوبه امروز دولت برای تکمیل آزادراه تبریز – سهند

بخشی از اعتبارات تخصیص نیافته استان در سال ۱۳۹۲ با مصوبه امروز هیئت دولت، تامین و در اختیار استانداری آذربایجان شرقی قرار گرفت. به گزارش اعتدال پرس، در جلسه عصر امروز یکشنبه هیات دولت که به ریاست روحانی برگزار شد، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بررسی به تصویب هیات وزیران رسید. با تصویب […]

بخشی از اعتبارات تخصیص نیافته استان در سال ۱۳۹۲ با مصوبه امروز هیئت دولت، تامین و در اختیار استانداری آذربایجان شرقی قرار گرفت.

به گزارش اعتدال پرس، در جلسه عصر امروز یکشنبه هیات دولت که به ریاست روحانی برگزار شد، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بررسی به تصویب هیات وزیران رسید.

با تصویب دولت وزارت راه و شهرسازی مجاز است برای اجرای آزادراه تبریزشهر سهند به طول حدود (۲۰) کیلومتر،‌شامل طراحی، مطالعات، آزادسازی مسیر، احیای آزادراه و ایجاد تاسیسات جانبی خاص و نگهداری و بهره‌برداری از آن نسبت به انعقاد قرارداد مشارکت با شرکت احداث، نگهداری و بهره‌برداری از آزادراه تبریز – شهر سهند با رعایت ضوابط و مقررات زیست محیطی اقدام نماید.

مبلغ ۵۰ میلیارد ریال اعتبار به صورت هزینه‌های و ۶۴۰ میلیارد ریال به صورت تملک دارایی سرمایه‌ای به نسبت مساوی بابت بازسازی،‌جبران خسارت، پرداخت دیون و تعهدات ایجاد شده در سال ۱۳۹۲ ناشی از عدم تخصیص اعتبار در اختیار استانداری آذربایجان شرقی قرار گرفت.

با تصویب دولت مبلغ ۴۵۳ میلیارد و ۷۶۷ میلیون ریال اعتبار بابت پرداخت دیون و تعهدات ایجاد شده در اثر حوادث غیرمترقبه در سال ۱۳۹۲ ناشی از عدم تخصیص اعتبار به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اختصاص یافت.

هیات وزیران همچنین مبلغ ۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای کنترل و مهار آب‌های سطحی و پیشگیری از وقوع سیلاب در ۱۲ شهر استان اصفهان، در اختیار استانداری اصفهان قرار داد.

دولت همچنین مبلغ ۳۵ میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی و جبران خسارات ناشی از سیل و اقدامات پیشگیرانه از حوادث غیرمترقبه شهرستان کاشان، به استان اصفهان اختصاص داد.

* گزارش اعتدال پرس حاکی است میزان اعتبارات عمرانی (تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی) آذربایجان شرقی در سال ۹۲ ، ۳۹۵ میلیارد تومان بوده و میانگین تخصیص بودجه عمرانی استان در سال گذشته، ۲۵ درصد یعنی نزدیک به ۱۰۰ میلیارد تومان بود که با رقم اختصاص یافته امروز، میزان تخصیص بودجه عمرانی سال گذشته به حدود ۴۰ درصد می رسد.

انتهای خبر