دبیر شورای عالی مناطق آزاد ایران با تاکید بر استفاده از ظرفیتهای گردشگری ارس : به جرات می توان سواحل رودخانه ارس را زیباترین ساحل ایران نامید

مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران گفت: به جرات می توان سواحل رودخانه ارس را زیباترین ساحل ایران نامید و این موضوع صنعت گردشگری منطقه را تقویت می کند. به گزارش اعتدال پرس، اکبر ترکان در حاشیه بازدید از طرح های بهسازی و مرمت جاذبه های گردشگری ارس، […]

مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران گفت: به جرات می توان سواحل رودخانه ارس را زیباترین ساحل ایران نامید و این موضوع صنعت گردشگری منطقه را تقویت می کند.

به گزارش اعتدال پرس، اکبر ترکان در حاشیه بازدید از طرح های بهسازی و مرمت جاذبه های گردشگری ارس، افزود: توجه بیشتر به ساحل این رودخانه می تواند نقش موثری در گردشگری منطقه ایفا کند.

وی با اشاره به زیبایی های این ساحل تاکید کرد: باید با برنامه ریزی های دقیق و جذب سرمایه گذار در این حوزه از نعمت خدادادی منطقه بهره برداری کرد.aras

ترکان اظهار کرد: این حق مردم ایران است که از زیبایی های سواحل ارس بهره مند شوند و تحقق این امر مستلزم سرمایه گذاری بیشتر برای ایجاد امکانات و تبلیغات گسترده جهت جذب گردشگر است.

در چارچوب توسعه گردشگری این منطقه پارک بزرگ کوهستان و پارک درنا در حاشیه رودخانه ارس توسط سازمان منطقه آزاد ارس ایجاد شده و هم اکنون در بخشی از ساحل رودخانه ارس به طول سه کیلومتر طرح توسعه پارک ساحلی و سکوی ماهیگیری در حال اجراست.

به گزارش ایرنا، ارس نام رودخانه ای نسبتاً پرآب و خروشان است که از کوه های ‘بینگول’ منطقه آناتولی ترکیه سرچشمه گرفته و در مرز ترکیه و ارمنستان به رود ‘آرپا چای’ می پیوندد و سپس مرز مشترک نخجوان را به طول ۱۱ کیلومتر ترسیم کرده و پس از گذر از مرز ایران و نخجوان، از مرز میان ایران و ارمنستان عبور می کند و دوباره مرز مشترک میان ایران و جمهوری آذربایجان را شکل داده و در منتهی الیه شمالی استان اردبیل (شهرستان پارس آباد) وارد جمهوری آذربایجان می شود و به رودخانه کورا می ریزد.

این رود یکهزار و ۷۲ کیلومتر طول دارد و از طولانی ترین رود داخلی ایران یعنی کارون طولانی تر است.

انتهای خبر