قاتلان دختر ۱۲ ساله بنابی به دار مجازات آویخته شدند + گزارش تصویری

حکم قصاص آدم ربایانی که در مهر ماه امسال پس از ربودن دختربچه ۱۲ ساله وی را به قتل رسانده بودند، سحرگاه چهارشنبه در مقابل دیدگان خیل انبوه مردم اجرا شد. به گزارش اعتدال پرس، اهالی مردم بناب از ساعت ۵ بامداد در صحنه اعدام حاضر بودند تا اینکه حدود ساعت ۸ صبح قاتلان، اعدام […]

حکم قصاص آدم ربایانی که در مهر ماه امسال پس از ربودن دختربچه ۱۲ ساله وی را به قتل رسانده بودند، سحرگاه چهارشنبه در مقابل دیدگان خیل انبوه مردم اجرا شد.

به گزارش اعتدال پرس، اهالی مردم بناب از ساعت ۵ بامداد در صحنه اعدام حاضر بودند تا اینکه حدود ساعت ۸ صبح قاتلان، اعدام شدند.

گفتنی است هزاران نفر در محل اجرای حکم ایستاده بودند که هر لحظه بر تعدادشان افزوده می شد.

بر این اساس، حامد حاجی بدلی فرزند رحیم، علی اکبری نیا فرزند ابراهیم، سیاوش غیاثی فرزند پناهعلی به علت مشارکت در قتل عمدی زهرا بدیهی، بعد از طی مراحل قانونی و درخواست پدر مقتول جهت اعمال اشد مجازات، در نهایت با حکم دادسرای کل کشور متهمین اعدام شدند.

اجرای حکم اعدام برای این سه متهم قاتل، در حالی صورت می‌گیرد که دست‌کم ۱۰هزار نفر از مردم شهرستان بناب، با امضای طوماری ۱۵متری از مسئولان قضایی خواسته‌اند که این جنایتکاران هرچه زودتر به سزای عملشان برسند.

مردم حاضر در مراسم اجرای حکم این ۳ نفر در گفت‌وگویی با خبرنگار ما از عوامل نیروی انتظامی، نیروهای امنیتی شهرستان و استان و همچنین دادستان شهرستان بناب و دستگاه قضایی بخاطر دستگیری متهمین و تشکیل پرونده و اجرای حکم در سریع‌ترین زمان ممکن تقدیر و تشکر کردند.

DSCF0621

  به گزارش فارس، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بناب در حاشیه مراسم اجرای حکم اعدام این سه جنایتکار در گفتگویی با خبرنگاران در تشریح ارتکاب به جرم آنها گفت: ظهر یکشنبه ششم مهر ماه امسال دختربچه۱۲ ساله ای بنام سیده زهرا بدیهی را زمانی که از مدرسه‌اش به خانه برگشته بود، پس از پیاده شدن از سرویس مدرسه ازسوی این۳ جنایتکار ربوده شد که متعاقباً برای آزادی دختر بچه درخواست ۱,۵ میلیون یورو برابر ۶ میلیارد تومان کرده بودند.

سعید قاسمی‌وند افزود: آنها اما دو روز بعد از گروگانگیری از ترس دستگیری گروگان خود را به قتل رساندند و جسدش را در حیاط خانه یکی از متهمان مدفون کردند.

وی خاطرنشان کرد: با گذشت ۵ روز از ماجرای گروگانگیری و در حالی که جوی از وحشت شهر بناب را در بر گرفته بود، در سایه عنایات و الطاف الهی و با تلاش شبانه روزی، کارآگاهان توانستند آدم ربایان را شناسایی و آنها را دستگیر کنند که در همان بازجویی های اولیه آدم ربایان اعتراف کردند که گروگان خردسال خود را به قتل رسانده اند و متهمین به مشارکت در آدم ربایی و قتل اقرار کردند.
این مقام قضایی دادگستری شهرستان بناب اضافه کرد: در ادامه تحقیقات محل دفن جسد کودک که در منزل متهم ردیف اول دفن شده بود، شناسایی و جسد وی از اعماق زمین بیرون کشیده شد.
قاسمی‌وند تصریح کرد: پس از انجام تحقیقات تکمیلی و بازجویی‌های به عمل آمده توسط بازپرس مربوطه، پرونده هر سه متهم به اتهام مشارکت در قتل به دادگاه کیفری استان آذربایجان‌شرقی فرستاده شد که این دادگاه هر سه متهم را به قصاص نفس محکوم کرد.
وی اظهار کرد: ۱۵ آبان ماه امسال آنها پای میز محاکمه قرار گرفتند و هرچند قصد داشتند جنایت را انکار کنند و هر یک دیگری را مقصر جلوه دهند، اما در نهایت قضات دادگاه رأی به قصاص هر سه نفر آنها دادند.
دادستان عمومی و انقلاب بناب یادآور شد: پس از آن حکم صادره در اختیار دیوان عالی کشور قرار گرفت و قضات شعبه ۴۱ دیوان پس از بررسی‌های نهایی این حکم را تأیید کردند.
قاسمی‌وند همچنین با اشاره به اینکه در استان و دیوان عالی کشور به این پرونده به عنوان پرونده و موضوع ملی نگاه کردند؛ گفت: جا دارد از مسئولین قضایی استان علی‌الخصوص رئیس محترم دادگستری آذربایجان‌شرقی و قضات دیوان عالی کشور که بدون تعیین وقت و خارج از نوبت به پرونده رسیدگی و رأی لازم را صادر کردند، تقدیر و تشکر به عمل آید.
وی از ریاست محترم قوه قضائیه کشور نیز بخاطر مطالعه و تأیید این حکم ظرف ۴۸ ساعت تقدیر و تشکر کرد.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بناب در ادامه این گفت‌وگوی خبری از تمام مسئولان و دست اندرکاران این پرونده ازجمله ریاست دادگستری بناب، اعضای شورای تأمین شهرستان، عوامل نیروی انتظامی، بازپرس پرونده، نیروهای امنیتی، قضات کیفری استان، قضات دیوان عالی کشور و مدیرکل دادگستری استان که در به نتیجه رسیدن این پرونده نهایت سعی و تلاش خود را به کار بردند، تقدیر و تشکر کرد.
حکم متهمان در حضور اولیاء دم و هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم بناب قرائت و اجرا شد.

همچنین پدر مقتول هم در این مراسم از حضور مردم شریف بناب، نیروهای انتظامی، و دادستان بناب و کلیه عواملی که در اجرای این حکم دخالت داشتند، تقدیر و تشکر کرد.

 DSCF0625 DSCF0627 DSCF0632  DSCF0644 DSCF0645 DSCF0646 DSCF0647  DSCF0616 DSCF0604 DSCF0605 DSCF0607 DSCF0611 DSCF0612 DSCF0613

 

انتهای خبر