رئیس شورای اسلامی آذربایجان‌شرقی: کتابخانه‌های «فوری» در پارک‌های تبریز احداث می‌شود‌

دکتر حاجی‌پور رئیس شورای اسلامی استان آذربایجان‌شرقی گفت: احداث کتابخانه‌های فوری با سازه‌های خاص در پارک‌های تبریز امکان‌پذیر است. به گزارش اعتدال پرس، دکتر احتشام حاجی‌پور در جلسه نهاد کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی با اشاره به لزوم توسعه همه جانبه در کشور اظهار داشت: توسعه همه جانبه باید مورد توجه باشد و مردم نیز در زمینه […]

دکتر حاجی‌پور رئیس شورای اسلامی استان آذربایجان‌شرقی گفت: احداث کتابخانه‌های فوری با سازه‌های خاص در پارک‌های تبریز امکان‌پذیر است.

به گزارش اعتدال پرس، دکتر احتشام حاجی‌پور در جلسه نهاد کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی با اشاره به لزوم توسعه همه جانبه در کشور اظهار داشت: توسعه همه جانبه باید مورد توجه باشد و مردم نیز در زمینه توسعه عمومی مطالباتی دارند و خوشبختانه جایگاه توسعه‌ای کشور بهتر نیز شده است.

وی با بیان اینکه رویکرد مردم از کتابخوانی به خبرخوانی گرایش پیدا کرده است، اضافه کرد: توسعه فرهنگ کتابخوانی امری زمان‌بر است و باید بخشی از هزینه خیرین به سمت و سوی توسعه فرهنگ کتابخوانی سوق یابد.

رئیس شورای اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: تقویت فرهنگ کتابخوانی و تشویق همه اقشار جامعه به کتاب ضروری است و علاوه بر آن احداث کتابخانه‌های فوری با سازه‌های خاص در پارک‌های تبریز امکانپذیر است.

حاجی‌پور اهدای کتاب را از راهکارهای توسعه کتابخانه‌های عمومی بیان‌ کرد و گفت: توسعه کتابخانه‌های دیجیتال نیز باید مورد توجه باشد تا دانشجویان نیز در تالیف مقالات دسترسی راحت‌تری به کتاب داشته باشند.

وی بر آمادگی شورای اسلامی شهر تبریز در احداث کتابخانه‌های عمومی در پارک‌ها تاکید کرد و گفت: همه ساله در بودجه شهرداری تبریز منابعی برای این امر در نظر گرفته می‌شود.

 

 

انتهای خبر