پس از شش سال بلاتکلیفی/ محل احداث بیمارستان جدید تامین اجتماعی تبریز تعیین شد

مدیر درمان تامین اجتماعی آذربایجان شرقی از آغاز عملیات اجرایی بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی شماره سه تامین اجتماعی در تبریز، پس از گذشت شش سال خبر داد. اعتدال پرس/ انتظار شش ساله برای مشخص شدن وضعیت این مرکز درمانی درحالی است که اگر این روزها گذری به بیمارستان های تبریز داشته باشید انبوه مراجعه کنندگانی را از […]

image_pdfimage_print

مدیر درمان تامین اجتماعی آذربایجان شرقی از آغاز عملیات اجرایی بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی شماره سه تامین اجتماعی در تبریز، پس از گذشت شش سال خبر داد.

اعتدال پرس/ انتظار شش ساله برای مشخص شدن وضعیت این مرکز درمانی درحالی است که اگر این روزها گذری به بیمارستان های تبریز داشته باشید انبوه مراجعه کنندگانی را از شهرها و استان ها و حتی کشورهای همسایه شمالی شاهد می شوید که برای انجام امور درمانی، خود را به تبریز رسانده اند ولی بیشتر آنها به دلیل نبود فضاهای درمانی و تخت بیمارستانی با مشکلات متعددی مواجه شده اند.

کمبود تخت بیمارستانی در این کلانشهر گردشگر سلامت پذیر، مسوولان دولت را مجاب کرد تا چاره ای بیندیشند و برای همین، احداث یک بیمارستان ۳۰۰ تخت خوابی جدید در تبریز طی سفر استانی دوم اعضای هیات دولت به آذربایجان شرقی در سال ۱۳۸۷ به تصویب رسید و پروژه احداث بیمارستان بر عهده سازمان تامین اجتماعی گذاشته شد که در آن روزها قرار شد این مجموعه در قسمت جنوب شرقی تبریز احداث شود.

*** بیمارستان تامین اجتماعی در سهند ساخته نمی شود ***
مدیر کل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی نیز در این زمینه از منتفی شدن ساخت این بیمارستان در ابتدای بزرگراه تبریز- سهند خبر داد و گفت: نظر هیات مدیره این سازمان بر این است که بیمارستان جدید تامین اجتماعی در خود کلانشهر تبریز ساخته شود.

آخرین تصمیمات قطعی در تعیین محل بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی تبریز

دکتر سیدی مدیر درمان تامین اجتماعی آذربایجان شرقی در گفتگویی گفت: کمیسیون مربوط به تعیین زمین بیمارستان روز چهارشنبه هفته گذشته (۹۳/۱۱/۹) در حضور استاندار، معاون عمرانی، مسوولان درمان و تامین اجتماعی، مسکن و شهرسازی استان، رییس شورای اسلامی شهر و شهرداری منطقه ۴ تبریز تشکیل شد که حاضرین دلایل دیرهنگامی اقدامات و تعیین محل بیمارستان را بررسی و در نهایت با پیشنهاد دکتر جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی و موافقت اعضای کمیسیون، قطعه زمینی به مساحت ۱۰ هکتار از اراضی جنبی محدوده پارک بزرگ تبریز و به طور دقیق (ضلع جنوبی سه راهی فرودگاه) که از هر جهت مورد تائید بوده و از نظر نزدیکی به شهر و دسترسی مردم هنگام وقوع حوادث و نیز ترافیک روان، مکان مناسبی است، تعیین و تصویب و مقرر شد کاربری فضای آن سریع اصلاح و هیات ارزشیابی برای صدور مجوز اقدامات لازم را انجام و به تامین اجتماعی ارایه کند.

*** بیمارستان جدید در غرب تبریز و در ۱۵ هکتار زمین ساخته می شود ***

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در این باره گفت: امیدواریم عملیات اجرایی این بیمارستان جدید که زمین آن از سوی شهرداری واگذار شده به زودی آغاز شود.

رضا رحمانی با تاکید بر اینکه ایجاد این بیمارستان از مصوبات دولت بوده اما تامین اجتماعی زیربار اجرای آن نمی رفت، افزود: به رغم اختصاص زمین از سوی استانداری، تامین اجتماعی در صدد آن بود که این بیمارستان را در محل بیمارستان ۲۹ بهمن تبریز و توسعه آن احداث کند.

وی همچنین گفت: زمینی که قبلا از سوی استانداری در اختیار سازمان تأمین اجتماعی قرار گرفته بود، در شهر جدید سهند بود که تامین اجتماعی با آن مخالف بود و در نظر داشت آن را در شرق تبریز احداث کند.

با این حال و با گذشت بیش از شش سال از تصویب ساخت این بیمارستان امید است با همت جدی برخی مدیران دستگاه های اجرایی مربوطه شاهد آغاز عملیات اجرایی ساخت بیمارستان و تجهیز و بهره برداری آن باشیم.

انتهای خبر