حواشی آغاز برنامه های دهه فجر در تبریز/ رژه‌ آمریکایی‌ها در دوازده بهمنِ تبریز!

خیلی جرئت می‌خواهد که در روزِ روشن و در روزی روشن، که دوازده بهمن باشد، رژه‌ی سرمایه‌دارها را راه بیندازی در خیابان‌های تبریز؛ که چه؟ که «امامِ مستضعفین آمد»! به گزارش اعتدال پرس، در روز روشن و در مقابل دیدگانِ متحیرِ مردم، انقلابِ مردم را تحریف می‌کنند و بعد هم می‌نشینند و شیرینی‌اش را می‌خورند. […]

image_pdfimage_print

خیلی جرئت می‌خواهد که در روزِ روشن و در روزی روشن، که دوازده بهمن باشد، رژه‌ی سرمایه‌دارها را راه بیندازی در خیابان‌های تبریز؛ که چه؟ که «امامِ مستضعفین آمد»!

به گزارش اعتدال پرس، در روز روشن و در مقابل دیدگانِ متحیرِ مردم، انقلابِ مردم را تحریف می‌کنند و بعد هم می‌نشینند و شیرینی‌اش را می‌خورند. «تحریف می‌کنند»، البته تعبیر بسیار نرم و کم انرژی‌ای است در نسبت با عمق فاجعه! محض رعایت آدابِ نوشتن است که از این ترکیب استفاده می‌کنیم. وگرنه باید می‌گفتیم «انقلاب مردم را می‌دزدند»!

خیلی جرئت می‌خواهد که در روزِ روشن و در روزی روشن، که دوازده بهمن باشد، رژه‌ی سرمایه‌دارها را راه بیندازی در خیابان‌های تبریز؛ که چه؟ که «امامِ مستضعفین آمد»! «جرئت» هم تعبیر مؤدبانه‌ای است در نسبت با قباحتِ عمل. باید بگوییم «خیلی باید پررو بود که دوازدهم بهمن را با چنین مانورِ آمریکاوَشی گرامی داشت». این یعنی قاپیدنِ انقلاب از دست صاحبان اصلی‌اش!

متولیانِ بزرگداشتِ «ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی»، با اعتمادبه‌نفس کامل و بی‌هیچ شبهه و بی‌هیچ تشویشی، «بوگاتی»، «شورلت»، «فورد» و باقیِ تحفه‌های سرمایه‌داری را ردیف کردند در مسیرِ فرضیِ حرکت حضرت امام(ره) از فرودگاه تبریز تا گلزار شهدا تا پیامِ انقلابِ مردم را به گوش آن‌ها که هنوز این پیام را دریافت نکرده‌اند، برسانند؛ پیامِ انقلاب با طعم آمریکا! بهتر از این نمی‌شود «تحول» را به نمایش گذاشت. «استحاله» را البته!

شاید هم آقایان خواسته‌اند با تیرِ این مانورِ تجمل، چند نشان بزنند؛ هم بزرگداشت امام(ره) است، هم یادآوری خدمات انقلاب، و مهم‌تر از همه، گرامیداشتِ یاد و خاطره‌ی «اقتصاد مقاومتی» است! از این‌ها هم مهم‌تر تر، یک روکم‌کنی حسابی است به جناب استکبار جهانی، که تولیداتِ شما را پلاکِ ایرانی می‌زنیم و در دهه‌ی فجر انقلابمان، سوارشان می‌شویم و جشن انقلابمان را می‌گیریم با آن‌ها! هرچقدر می‌خواهید تحریم کنید ما را؛ ما منطقه‌ی آزادِ آزادِ آزاد داریم که شما و تحریم‌هایتان را دور خواهد زد!

و این، تنها یکی از سه هزار برنامه‌ی بزرگداشت دهه‌ی فجر در آذربایجان‌شرقی بود.

نویسنده: روح الله رشیدی

انتهای خبر