آخرین اطلاعات از سرنوشت هواپیمای مفقود شده در رامسر

فرماندار شهرستان رامسر گفت: به دلیل شرایط نامطلوب جوی، عملیات جست و جو برای هواپیمای تفریحی دونفره که دیروز در حوالی این شهرستان مفقوده شد، به کندی در حال انجام است. به گزارش اعتدال پرس، حسین سروری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گروه های مختلف امدادی از جمله هلال […]

image_pdfimage_print

فرماندار شهرستان رامسر گفت: به دلیل شرایط نامطلوب جوی، عملیات جست و جو برای هواپیمای تفریحی دونفره که دیروز در حوالی این شهرستان مفقوده شد، به کندی در حال انجام است.

به گزارش اعتدال پرس، حسین سروری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گروه های مختلف امدادی از جمله هلال احمر برای یافتن این هواپیما در مناطق مختلف ییلاقی و کوهستانی حضور دارند.

وی با بیان این که سرنشینان این هواپیما دو نفره یک زوج عربستانی بودند، اظهار داشت: این افراد برای گذراندن ماه عسل به ایران سفر کرده بودند.

فرماندار شهرستان رامسر تصریح کرد: ماموران در اطراف شهر، مناطق جنگلی و ساحلی در حال جست و جو هستند تا نشانی از این هواپیما بیابند.

سروری گفت: در صورت کسب اطلاعات جدیدی در خصوص سرنوشت این هواپیما اطلاع رسانی می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران نیز از اعزام نیروهای امدادی برای یافتن سرنشینان هواپیمای مفقود شده خبر داد.

«مهدی ولی پور» با اشاره به مفقود شدن یک هواپیمای دو نفره که از فرودگاه رامسر به طرف گیلان در حرکت بوده است، اظهار کرد: این هواپیما دقایقی بعد از حرکت از رادار فرودگاه رامسر خارج شد و احتمال سقوط آن در منطقه قاسم آباد علیای رودسر و کلاچای وجود دارد.

وی با بیان این که نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر رامسر و تنکابن برای کمک رسانی اعزام شدند، خاطرنشان کرد: از زمان اطلاع یافتن از سقوط هواپیما نیروهای امدادی گیلان و مازندران به مناطقی که احتمال سقوط هواپیما وجود دارد، اعزام شدند و عملیات جست و جو ادامه دارد.

رستم زرودی مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران نیز در این زمینه به ایرنا گفت: بعد از ظهر دیروز (دوشنبه) یک فروند هواپیمای کوچک آموزشی – تفریحی متعلق به یک شرکت خصوصی، از رامسر به سمت گیلان در حرکت بود که به علت مه غلیظ و کاهش دید به ۸۰۰ متر در زمان ترافیک، ارتباط آن با برج مراقبت قطع شد و تا این ساعت هیچ خبری دریافت نشده است.

وی گفت: گزارش ها حاکیست این هواپیمای دو منظوره (تفریحی و آموزشی)، یک مسافر برای هدف گردشگری داشت.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران در عین حال تعداد سرنشینان این هواپیمای تفریحی را دو نفر اعلام کرد و گفت: خلبان هواپیما یک ایرانی به نام «مهدی قلی» بوده و مسافر هواپیما نیز یک تبعه عربستانی است که «حبیب بن شعیب بن محمد خبیت» نام دارد.

زدودی تصریح کرد: غیر از تلاش هایی که در استان گیلان برای یافتن هواپیمای مفقود شده در حال انجام است، گروه های مختلفی از هلال احمر مازندران، محیط بانی، جنگل بانی، دریابانی، نیروهای مردمی و هیات کوهنوردی استان نیز در حوزه دریایی و جنگلی در جست وجوی این هواپیما هستند.

* اعزام دو گروه امدادی به چابکسر برای یافتن هواپیما

علیرضا خصوصی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان نیز از ادامه تلاش ها برای یافتن هواپیمای آموزشی – تفریحی مفقودشده و سرنشینان آن در چابکسر شهرستان رودسر خبر داد.

وی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نیروهای امدادی استان گیلان به همراه عوامل استان مازندران، از عصر دیروز برای یافتن این هواپیما و سرنشینان آن در جست و جو هستند.

وی اظهار داشت: روز گذشته دو گروه تجسس ۱۲ نفره با آمبولانس نیروهای پایگاه دریایی جمعیت هلال احمر استان گیلان، به منظور یافتن این هواپیما و گشت زنی به منطقه اعزام شده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان خاطرنشان کرد: ۱۲ نفر دیگر از نیروهای امدادی هلال احمر نیز امروز برای یافتن هواپیمای آموزشی تفریحی ناپدیدشده در چابکسر به منطقه اعزام شدند.

به گفته خصوصی، گمانه زنی ها بر این است که این هواپیما در منطقه استان گیلان ناپدید نشده باشد.

این هواپیمای آموزشی – تفریحی که از نوع فوق سبک بود، عصر دیروز (دوشنبه) از فرودگاه رامسر در استان مازندران برخاست که در چابکسر از صفحه رادار محو شد.

سرنشینان این هواپیمای آموزشی – تفریحی یک خلبان و یک مسافر بوده اند.

چابکسر از توابع شهرستان رودسر، در منتهی الیه گیلان و در یکصد کیلومتری شرق مرکز استان قرار دارد.

انتهای خبر