نماینده قانونی کارگران فولاد آذربایجان اعلام کرد: اخراج ۲۴۴ کارگر «فولاد آذربایجان» از اسفندماه

مدیریت کارخانه فولاد آذربایجان به کارگران اعلام کرده که قصد دارد از ابتدای اسفند ماه با تعداد ۲۴۴ نفر از کارگران شاغل در بخش‌های تعمیرات و فضای سبز این واحد صنعتی تسویه حساب کند. به گزارش اعتدال پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی میانا، براساس تصمیم مالک جدید کارخانه فولاد آذربایجان تا یک هفته […]

مدیریت کارخانه فولاد آذربایجان به کارگران اعلام کرده که قصد دارد از ابتدای اسفند ماه با تعداد ۲۴۴ نفر از کارگران شاغل در بخش‌های تعمیرات و فضای سبز این واحد صنعتی تسویه حساب کند.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی میانا، براساس تصمیم مالک جدید کارخانه فولاد آذربایجان تا یک هفته دیگر تعداد ۲۴۴ نفر دیگر از کارگران قرارداد موقت این واحد صنعتی پس از اتمام مدت قرارداد کار اخراج خواهند شد. 

 مدیریت خصوصی کارخانه فولاد آذربایجان به کارگران اعلام کرده که قصد دارد  از ابتدای اسفند ماه با تعداد ۲۴۴ نفر از کارگران شاغل در بخش‌های تعمیرات و فضای سبز این واحد صنعتی تسویه حساب کند.

بر این اساس شنیده می‌شود کارگرانی که قرار است از هفته آینده با اتمام اعتبار قرارداد کار تعدیل شوند بصورت شفاهی توسط مسئولان و سرپرست کارگاه محل اشتغال‌شان برای تحویل وسایل و تسویه حساب به واحد اداری فراخوانده شده‌اند.

همچنین گفته می‌شود به دنبال انتشار این خبر گروهی از کارگران با اجتماع و تحصن در محوطه کارخانه اعتراض کردند.

تصمیم کارفرمای فولاد آذربایجان برای تعدیل این تعداد از کارگران در حالی است که پیش از این نیز در دو نوبت حدود ۴۰ نفر از کارگران این واحد صنعتی به دلیل اتمام قرارداد تعدیل شده بودند.

گفته می‌شود از زمان واگذاری این واحد صنعتی به بخش خصوصی (گروه مالی ملت و یک شخص حقیقی)، کارفرما وضعیت استخدامی همه کارگران پیمانکاری را به قرارداد موقت تغییر داده است و بطور مشخص از دی ماه تاکنون که اعتبار قراردادهای قبلی تمام شده با همه آن‌ها قراردادهای سه روزه منعقد می‌کند.

کارگران معترض به رویکردهای تعدیلی کارفرمای خصوصی کارخانه فولاد آذربایجان گفته‌اند با توجه به تعهد قانونی که توسط سازمان خصوصی سازی از خریداران واحدهای خصوصی گرفته می‌شود، کارفرمای فولاد آذربایجان نمی‌تواند به راحتی گروه گروه کارگران قراردادی را پس از خاتمه قرارداد اخراج کند.

در همین رابطه «محمود ماهیار» نماینده قانونی کارگران فولاد آذربایجان با تایید این خبر گفت: از قرار معلوم این تصمیم روز گذشته گرفته شده است و در حال حاضر کارگران قراردادی که از خبر تعدیل خود مطلع شده‌اند و برای پی‌گیری به دفتر امور اداری مراجعه کرده‌اند.

وی بابیان اینکه همه کارگران اخراجی دست کم داری ۱۰ سال سابقه کار هستند؛ ادامه داد: خواسته مشخص مراجعه کنندگانی که هم اکنون در بیرون دفتر اداری کارخانه جمع شده‌اند تامین امنیت شغلی است.

انتهای خبر