از خرید پرتقال بکاهید!/ اعلام اسامی میوه‌های قاچاق

رییس اتحادیه میوه و سبزی‌فروشان به مردم توصیه کرد که با خرید کمتر پرتقال و جایگزین‌ کردن سیب، در این رابطه به مسوولان کمک کنند تا کمبود یا گرانی پرتقال در ایام عید نداشته باشیم. به گزارش اعتدال پرس به نقل از ایسنا، رییس اتحادیه میوه و سبزی‌فروشان گفت: نارنگی پاکستان، انگور شیلی، پرتقال ترکیه، […]

image_pdfimage_print

رییس اتحادیه میوه و سبزی‌فروشان به مردم توصیه کرد که با خرید کمتر پرتقال و جایگزین‌ کردن سیب، در این رابطه به مسوولان کمک کنند تا کمبود یا گرانی پرتقال در ایام عید نداشته باشیم.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از ایسنا، رییس اتحادیه میوه و سبزی‌فروشان گفت: نارنگی پاکستان، انگور شیلی، پرتقال ترکیه، پرتقال مصری، تمر هندی، گلابی چینی و لیموترش ترکیه از جمله میوه‌هایی هستند که به صورت قاچاق وارد کشور می‌شوند.

حسین مهاجران در این گفت‌وگو اظهار کرد: نظارت چندانی بر قاچاق میوه نمی‌شود و یکی از مراکز عمده‌ای که قاچاق در آنجا صورت می‌گیرد بازارچه‌های مرزی هستند که میوه‌های قاچاق را با تریلی جابجا می‌کنند و در گاراژ‌ها خریدار و فروشنده قاچاق همدیگر را پیدا می‌کنند و این کار صورت می‌گیرد.

وی بر ضرورت توجه بیشتر به این موضوع تاکید کرد.

مهاجران در بخش دیگری از سخنان خود درباره تامین پرتقال برای شب عید گفت: وزارت جهاد کشاورزی در این زمینه ذخیره سازی خوبی انجام داده و معتقد است که تولید می‌تواند جوابگوی نیاز‌ها باشد. امیدواریم در این زمینه کمبودی به وجود نیاید و هرگونه کمکی نیاز باشد انجام می‌دهیم.

از خرید پرتقال بکاهید!

رییس اتحادیه میوه و سبزی‌فروشان به مردم توصیه کرد که با خرید کمتر پرتقال و جایگزین‌ کردن سیب، در این رابطه به مسوولان کمک کنند تا کمبود یا گرانی پرتقال در ایام عید نداشته باشیم.

وی بیان کرد: در این زمینه می‌توان به هندوانه شب یلدا اشاره کرد، چراکه هندوانه چند هفته قبل از شب یلدا به کیلویی ۱۸۰۰ تومان رسید ولی در ایام شب یلدا و روزهای پس از آن به کیلویی ۸۰۰ تومان کاهش یافت که تنها علت این موضوع امتناع مردم از خرید هندوانه بود؛ بنابراین اگر مردم در رابطه با پرتقال چنین کاری کنند بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

رییس اتحادیه میوه و سبزی‌فروشان در بخشی از سخنان خود گفت: سیب تا حدود ۱۰ روز قبل حتی برای کسانی که این میوه را انبار می‌کردند، سودی نداشت ولی حدود ۱۰ روزی است که بازار این میوه رشد کرده و خرید آن زیاد شده که دلیل این امر جایگزینی سیب به جای پرتقال است.

مهاجران گفت: کیوی به دلیل کم‌ شدن صادراتش، به میزان زیادی وجود دارد و خرید آن نیز مناسب است.

انتهای خبر