در دومین روز مذاکرات هسته ای؛ ظریف، صالحی و فریدون وارد ژنو شدند/ حضور برادر روحانی برای مشورت‌ و هماهنگی‌های لازم در مذاکرات

“حسین فریدون” دستیار ویژه رییس‌جمهور به منظور مشورت و هماهنگی لازم در مذاکرات ژنو حضور دارد.  به گزارش اعتدال پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران، مذاکرات دو جانبه ایران و آمریکا بعد از ظهر امروز در ژنو با حضور علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ادامه خواهد داشت. بر اساس این گزارش علی اکبرصالحی رئیس […]

“حسین فریدون” دستیار ویژه رییس‌جمهور به منظور مشورت و هماهنگی لازم در مذاکرات ژنو حضور دارد.

 به گزارش اعتدال پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران، مذاکرات دو جانبه ایران و آمریکا بعد از ظهر امروز در ژنو با حضور علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ادامه خواهد داشت. بر اساس این گزارش علی اکبرصالحی رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان ساعت ۱۴ به وقت ژنو (۱۶:۳۰ به وقت تهران) به همراه سیدعباس عراقچی و مجید تخت روانچی بر سر میز مذاکره با وزیر انرژی آمریکا و معاونان وزیر امور خارجه این کشور خواهند نشست.

عراقچی: مذاکرات به مراحل جزئی رسیده است

در دومین روز از دور پنجم دیدار وزرای خارجه ایران و آمریکا پس از تمدید هفت ماهه توافق ژنو “سیدعباس عراقچی” با بیان اینکه مذاکرات به مراحل جزئی رسیده است، گفت: پس از یک سال مذاکره در همه ابعاد و موضوعات در شرایطی هستیم که باید وارد جزئیات شویم به ویژه اینکه قصد ما این است در توافق نهایی کلیات و جزئیات یک پار چه باشد، به همین خاطر مجبور هستیم که وارد همه جزئیات در همه موضوعات و مراحل شویم.

عراقچی افزود: این شرایط ایجاب می‌کند که مذاکرات فشرده و به صورت طولانی برگزار شود.  وی با بیان اینکه، جمعه و شنبه در سطح معاونان و کارشناسان وزارت خارجه ایران و آمریکا مذاکرات برگزار می‌شود، تصریح کرد: روز یکشنبه هم جلسه‌ای با ۱+۵ خواهیم داشت که در آن‌ معاونان وزرای خارجه و مدیران سیاسی حضور خواهند یافت.

عضو ارشد تیم هسته‌ای گفت: یکشنبه و دوشنبه هم وزرای خارجه ایران و آمریکا با یکدیگر دیدار می‌کنند.

گفتنی است محمدجواد ظریف” وزیر امورخارجه کشورمان به همراه “حسین فریدون” دستیار ویژه رییس‌جمهور به منظور مشورت و هماهنگی لازم به مذاکرات ژنو پیوستند.

انتهای خبر