رئیس جمهور: حمله اوباش به مطهری نشان از برنامه ریزی جدید افراطیون منحرف و منفور است/ مسوولین امنیتی استان فارس که تقصیر داشته اند، تحت تعقیب قانون قرار گیرند

حسن روحانی رییس جمهور در واکنش به حمله علی مطهری در شیراز در متنی خطاب به وزرای کشور و اطلاعات رئیس جمهور از این دو وزارتخانه خواست به صورت فوری “عوامل شرور، ناقض قانون و دشمن شاد کن و همچنین نیروهای حامی و آمر پشت پرده شناسایی و جهت اجرای عدالت به قوه قضاییه سپرده […]

image_pdfimage_print

حسن روحانی رییس جمهور در واکنش به حمله علی مطهری در شیراز در متنی خطاب به وزرای کشور و اطلاعات رئیس جمهور از این دو وزارتخانه خواست به صورت فوری “عوامل شرور، ناقض قانون و دشمن شاد کن و همچنین نیروهای حامی و آمر پشت پرده شناسایی و جهت اجرای عدالت به قوه قضاییه سپرده شوند. ضمنا مسوولین امنیتی استان که در این ماجرا قصور یا تقصیر داشته اند، تحت تعقیب قانون قرار گیرند.”

به گزارش اعتدال پرس، رئیس جمهور همچنین عوامل حمله به مطهری را “اوباش” توصیف کرد و این اقدام را نشانه ای از ” برنامه ریزی جدید افراطیون منحرف و منفور علیه امنیت، آزادی، اخلاق محمدی و فرهنگ اسلامی” دانست که “برای ملت بزرگ ایران و دولت خدمتگزار قابل تحمل نمی باشد.”

متن کامل دستور رئیس جمهور خطاب به وزرای کشور و اطلاعات به این شرح است: رئیس جمهور: حمله اوباش به مطهری نشان از برنامه ریزی جدید افراطیون منحرف و منفور است/ مسوولین امنیتی استان فارس که تقصیر داشته اند، تحت تعقیب قانون قرار گیرند

جناب آقای دکتر رحمانی فضلی
وزیر محترم کشور
حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای علوی
وزیر محترم اطلاعات

سلام علیکم

نامه مورخ ۱۳۹۳٫۱۲٫۲۰ جناب آقای مطهری، نماینده محترم مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و ضمیمه آن “در خصوص لغو برنامه سخنرانی ایشان در شیراز به دنبال حمله عده ای به نامبرده”، (تصویر پیوست) به استحضار ریاست محترم جمهوری رسید، پی نوشت فرمودند:

“گزارش پیوست از طرف جناب آقای دکتر علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی که در دلسوزی، آزادی بیان و دفاع از منافع و مصالح کشور، یکی از نمایندگان نمونه و مورد علاقه و حمایت شدید مردم است؛ و ماجرای حمله به ایشان توسط اوباش آن هم در شهر شیراز که شهر ادب و فرهنگ و تمدن است، تکان دهنده و مایه تاسف شدید اینجانب گردید. این ماجرا نشان از برنامه ریزی جدید افراطیون منحرف و منفور علیه امنیت، آزادی، اخلاق محمدی و فرهنگ اسلامی است که برای ملت بزرگ ایران و دولت خدمتگزار قابل تحمل نمی باشد. فورا دستور دهید هر دو وزارتخانه فورا عوامل شرور، ناقض قانون و دشمن شاد کن و همچنین نیروهای حامی و آمر پشت پرده شناسایی و جهت اجرای عدالت به قوه قضاییه سپرده شوند. ضمنا مسوولین امنیتی استان که در این ماجرا قصور یا تقصیر داشته اند، تحت تعقیب قانون قرار گیرند. هر چه سریعتر گزارش امر به اینجانب و هیات وزیران ارائه گردد.”

رونوشت این نامه نیز برای امیر دریابان شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز ارسال شده است.

 

 واکنش وزارت کشور

به گزارش عصرایران، حسینعلی امیری قائم مقام وزیر کشور در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما گفت: رئیس جمهور امروز به آقای رحمانی فضلی دستور داد موضوع تعرض ، اهانت و ضرب و شتم آقای علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس و ایجاد مزاحمت برای شهروندان شیرازی را فوری رسیدگی و نتیجه را اعلام کند.

وی افزود: در پی این دستور وزیر کشور نیز امروز کمیته ای را به مسئولیت سردار ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور با عضویت سردار موذنیان مشاور وزیر کشور و رئیس دفتر جانشین فرماندهی معظم کل قوا در نیروی انتظامی و سامانی رئیس بازرسی و ارزیابی عملکرد این وزارتخانه برای پیگیری موضوع تشکیل داد.

امیری گفت: وزیر کشور اعضای این کمیته را موظف کرد که امروز با سفر به شیراز درباره حادثه اخیر تحقیق و با بهره گیری از اطلاعات مسئولان محلی ؛ عاملان ، آمران و مباشران حادثه را شناسایی کنند و در اجرای دستور رئیس جمهور قاصران یا مقصران نیز شناسایی شوند و طبق قانون با جدیت با آنان برخورد شود.

قائم مقام وزارت کشور در پایان اظهارداشت: براساس دستور وزیر کشور مقرر شد این کمیته نتیجه تحقیقات را برای استحضار رئیس جمهور در اسرع وقت اعلام کند.

علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی که روز دوشنبه گذشته برای انجام یک سخنرانی در دانشگاه شیراز به این شهر سفر کرده بود، در فرودگاه شیراز با حمله حدود ۵۰ نفر افراد ناشناس مواجه شد. مهاجمان با استفاده از سنگ و آجر و چوب به مطهری حمله کردند و باعث زخمی شدن وی شدند.

انتهای خبر