معاون نظارتی بانک مرکزی اعلام کرد: موسسه میزان با بانک صادرات ادغام شد

معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: موسسه میزان با بانک صادرات ادغام شد و حسابرسی های این موسسه در حال انجام است. به گزارش اعتدال پرس،حمید تهرانفر معاون نظارتی بانک مرکزی در خصوص وضعیت موسسه میزان به باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اینکه موسسه میزان با مشکلاتی مواجه شده بود و سپرده گذاران این […]

image_pdfimage_print

معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: موسسه میزان با بانک صادرات ادغام شد و حسابرسی های این موسسه در حال انجام است.

به گزارش اعتدال پرس،حمید تهرانفر معاون نظارتی بانک مرکزی در خصوص وضعیت موسسه میزان به باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اینکه موسسه میزان با مشکلاتی مواجه شده بود و سپرده گذاران این موسسه از وضعیت سپرده های خود نگران بودند، جلسه ای در استان خراسان با حضور استانداران خراسان شمالی و رضوی و جنوبی در خصوص تعیین تکلیف دو موسسه آرمان و میزان تشکیل شد.

وی افزود: پس از بررسی های صورت گرفته به دلیل اینکه این دو موسسه نتوانستند به تعهدات خود عمل کنند و برای رفع نگرانی سپرده گذاران آن ها مقرر شد، این دو موسسه با بانک های بزرگ ادغام شوند.

تهرانفر در ادامه تاکید کرد: به همین دلیل موسسه میزان با بانک صادرات ادغام شد و حسابرسی های این موسسه در حال انجام است تا با روشی خاص، یا ملبغ سپرده گذاران پس داده شود و یا اگر مایل به سپرده گذاری در بانک صادرات هستند به حساب های آن ها رسیدگی و جز سپرده گذاران بانک صادرات محسوب شوند.

وی در ادامه گفت: علاوه بر این اقدامات، دادگاهی برای رسیدگی و نظارت بر تعیین تکلیف این موسسه مشخص شده است و می توان این اطمینان را به سپرده گذاران موسسه میزان داد که هیچگونه مشکلی نخواهند داشت.

لازم به ذکر است تاکنون هیچگونه تصمیمی در خصوص موسسه مالی اعتباری آرمان اتخاذ نشده است.

 

انتهای خبر