اقدام عجیب اداره کل میراث فرهنگی به بهانه جشن نوروز/ رقص مختلط در حضور مدیران استان!

 میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ورزقان در بنایی امیر ارشد آبخواره ورزقان جشن نوروزی برگزار کرد که مدیرکل میراث فرهنگی استان نیز در آن حضور داشت. به گزارش اعتدال پرس به نقل از آوای ورزقان، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ورزقان در بنای امیر ارشد آبخواره ورزقان اقدام به برگزاری جشن […]

 میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ورزقان در بنایی امیر ارشد آبخواره ورزقان جشن نوروزی برگزار کرد که مدیرکل میراث فرهنگی استان نیز در آن حضور داشت.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از آوای ورزقان، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ورزقان در بنای امیر ارشد آبخواره ورزقان اقدام به برگزاری جشن نوروزی کرد که هدف آن ارائه برنامه های فرهنگی و معرفی آداب و رسوم منطقه به میهمانان و حاضرین بود، اما متأسفانه برنامه های ضد فرهنگی به مردم، مسئولین و مسافرین ارائه شد.

بزرگترین میراث فرهنگی ما ایمان و اعتقاد به خداوند یکتا و عمل به تعالیم دین حیات بخش اسلام است. هرکس با نام میراث فرهنگی و برگزاری جشن و غیره ایمان و اعتقاد و غیرت دینی مردم را جریحه دار کند در واقع به میراث فرهنگی و مردم خیانت کرده است. اسلام با شادی و نشاط تعارضی ندارد که هیچ، بلکه آن را سفارش نموده و به عنوان یک ارزش ماندگار کرده است. امّا لودگی، تن نمایی و هر چیزی که شخصیت الهی انسان را مخدوش نموده و جایگاه والای او را بشکند از دیدگاه این دین انسان ساز مذموم و ناپسند می باشد مطابق همین منطق است که اسلام رقص را مردود دانسته است.

اینکه به نام میراث فرهنگی مراسم رقص آن هم به صورت مختلط برگزار کنند اگر خیانت عامدانه نباشد یقیناً حماقت جاهلانه است. مسوولین باید به خود بیایند و قدر خدمت و مسوولیت در نظام جمهوری اسلامی را بدانند و حرمت خود را نگه دارند.

جا دارد مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی پاسخ دهد که برگزاری مراسمی که با فرهنگ ایرانی و اسلامی در تعارض است آن هم در حضور شخص شما، که حافظ و نگهدار فرهنگ و میراث به یادگار مانده از گذشته گان هستید چه توجیهی می تواند داشته باشد.

انتظار می رود که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری حافظ فرهنگ ایرانی و اسلامی باشد و در راستای اعتلای فرهنگ اسلامی بکوشد، نه اینکه در منطقه ای که مردم آن به شدت پایبند به فرهنگ اسلامی هستند برنامه های ضد فرهنگی برگزار نماید.

 

انتهای خبر