تجمع اعتراضی مردم مقابل سفارت عربستان در تهران/ بی شرف، حیا کن! خاک ما رو رها کن! +عکس

گروه زیادی از مردم تهران، صبح امروز(شنبه) با تجمع در مقابل سفارت عربستان خواستار رسیدگی به بی‌حرمتی نسبت به دو نوجوان ایرانی شدند. به گزارش اعتدال پرس به نقل از ایسنا، جمع زیادی از مردم تهران ساعت ۹ صبح امروز (شنبه) با حضور مقابل سفارت عربستان، نسبت به تعرض به ۲ نوجوان ایرانی توسط ۲ […]

گروه زیادی از مردم تهران، صبح امروز(شنبه) با تجمع در مقابل سفارت عربستان خواستار رسیدگی به بی‌حرمتی نسبت به دو نوجوان ایرانی شدند.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از ایسنا، جمع زیادی از مردم تهران ساعت ۹ صبح امروز (شنبه) با حضور مقابل سفارت عربستان، نسبت به تعرض به ۲ نوجوان ایرانی توسط ۲ مامور پلیس عربستان سعودی اعتراض کرده و خواستار مجازات سریع عاملان این اقدام شنیع شدند.

تجمع‌کنندگان با شعارهای عزا عزاست امروز ایرانی با غیرت صاحب عزاست امروز، الله اکبر، بی شرف حیا کن، خاک ما رو رها کن اعتراض خود را نسبت به این بی‌حرمتی اعلام کردند.خبرگزاری فارس: تجمع ۴ ساعته مردمی مقابل سفارت عربستان در تهران

تجمع‌کنندگان که اغلب از قشر جوان بودند پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته بود آقای سفیر حریم امن من کجاست، در این جنگ‌های جناحی، دین ما، غیرت ما ، ناموس ما دارد گم می‌شود، در دست داشتند.

همچنین تجمع‌کنندگان که خواستار تعطیلی سفارت عربستان در ایران بودند فریاد می‌زدند حج عمره باید لغو شود.

این تجمع‌کنندگان با سردادن شعار حمایت حمایت از روحانی درخواست کمک کردند.

آنها همچنین با سینه‌زنی و سر دادن شعار عزا عزاست امروز خواستار مجازات سریع عاملین تعرض به دو نوجوان ایرانی شدند.

تجمع کنندگان همچنین خواهان پاسخگویی سفارت عربستان در رابطه با تعرض به دو نوجوان ایرانی شدند.

حاضرین در این تجمع سرود “ای ایران ای مرز پرگهر” را یکصدا خوانده و پرچم‌های ایران را بر بالای سرشان تکان می‌دادند.

عده‌ دیگری با سر دادن شعار “حیدر حیدر” پرچم سبزی که بر روی آن یا امیرالمومنین نوشته بود را تکان می‌دادند.

هر از گاهی جمع ساکت شده و مجدداً یکصدا خواستار تعطیلی سفارت عربستان در ایران شدند و شعار دادند ارتش ۲۰ میلیونی بپاخیز بپاخیز، برادر بسیجی پس رگ غیرتت کو، نیروی انتظامی حمایت حمایت، روحانی حمایت حمایت، تا پرچمو نگیریم ما از اینجا نمیریم، وزارت خارجه حمایت حمایت.

همچنین دو جوان از فنس‌های دیوار مجاور سفارت بالا رفته و چند پلاکارد را با مضامین اعتراض به تعرض به دو نوجوان ایرانی بر روی دیوار نصب کردند.

حسین هدایتی مالک باشگاه استیل‌آذین هم در تجمع مردم مقابل سفارت عربستان حضور پیدا کرد.

پیش از این هدایتی برای مقابله با کارشکنی‌های عربستانی‌ها تمام بلیت‌های دیدار پرسپولیس و النصر را خریداری کرد تا بیش از ۱۰۰ هزار هوادار بتواند به صورت رایگان برای تشویق این تیم به ورزشگاه بیایند.

 یکی از تجمع کنندگان همچنین بیانیه‌ای در این زمینه قرائت کرد که در بخشی از آن آمده است: ملت ایران امروز در همبستگی با ۲ نوجوان ایرانی که مورد اهانت قرار گرفته‌اند، در جلوی سفارت داعشی سعودی حاضر شده‌اند تا صدای اعتراض خود را به گوش آل سعود برسانند و خواستار تعطیلی سفارت تا ۴۸ ساعت آینده و خروج فوری کاردار سفارت عربستان هستند.

در این بیانیه تجمع کنندگان تهدید به تحصن تا زمان تعطیلی سفارت و اخراج کاردار عربستان کردند.

تجمع کنندگان همچنین با خواندن سرود یار دبستانی خواستار اتحاد مردم برای اخراج کاردار عربستان و بستن سفارتخانه سعودی در تهران شدند.

حاضران همچنین با سر دادن این شعار که «نمی‌ریم، نمی‌ریم تا پرچم را بگیریم» خواستار پایین کشیدن پرچم عربستان از در ورودی این سفارتخانه و آتش زدن آن شدند.

قشرهای مختلف مردمی اعم از جوان، کهنسال، مرد، زن و … در این تجمع حضور دارند و این تجمع در فضای مجازی فراخوان عمومی شده است.

به گزارش خبرنگار فارس، در پی حمله معترضان به سفارت، درگیری جزیی بین مردم و نیروی انتظامی حاضر در محل رخ داد.

رسانه‌های مختلف از جمله رسانه‌های خارجی به ویژه رسانه‌های عرب زبان و ترک زبان نیز در حال پوشش خبری این تجمع هستند.

براساس این گزارش، تجمع کنندگان خواستار عذرخواهی رسمی پادشاه عربستان شدند.

یکی از روحانیون حاضر در این تجمع به خبرنگار فارس گفت که به این خاطر در این تجمع حضور یافته‌ام تا به وظیفه خود عمل کنم، زیرا به انسانیت اهانت شده است.

وی همچنین خواستار تعطیلی سفارت عربستان در تهران و محاکمه خاطیان شد.

نیروی انتظامی حاضر در محل اقدام به برخورد فیزیکی با بعضی از معترضان کردند.

پس از آنکه معترضان برای اعتراض به خیابان اصلی سفارت بازگشتند، یگان ویژه موتورسواران ناجا (نیروی انتظامی) اقدام به متفرق کردن مردم کردند و مغازه‌داران اطراف سفارت را وادار به بستن مغازه‌هایشان کردند.

این تجمع پس از حدود ۴ ساعت پایان یافت.

 

انتهای خبر